Долар посилив тиск на гривню. Яким буде його курс до 2 листопада – прогноз Atlant Finance

26 жовтня 2018, 20:06

Тиждень на міжбанківському валютному ринку пройшов досить динамічно, гривня залишалася в рамках попереднього прогнозу.

На сьогодні математично обґрунтованим курсом гривні повинен бути діапазон 27,5-28 грн/$, вважають аналітики Atlant Finance.

За оцінками експертів, наступного тижня гривня буде в коридорі 28-28,5 грн/$ як на міжбанківському, так і на готівковому ринку.

Відео дня

У понеділок пропозиція валюти перевищувала попит на неї вже з самого початку торгів. Експортери вийшли з продажем обов'язкових 50% валютної виручки, а ось покупців виявилося небагато. У результаті чого на ринку виник ситуативний надлишок валюти. Даною ситуацією вирішив скористатися НБУ і в районі полудня вийшов на торги в "анонімному" режимі через Matching з викупом долара в межах 28,09 грн/$. У результаті чого регулятор купив близько $15 млн.

У вівторок ситуація на міжбанку досить швидко змінилася. Попит на валюту значно перевищував пропозицію – на ринок вийшов відкладений попит на валюту з боку імпортерів на тлі високого рівня ліквідності в банківській системі. Казначейство почало проводити відшкодування ПДВ, що знизило потребу в продажу валюти експортерами понад 50% валютної виручки.

У середу долар продовжив стрімке зростання, в результаті за день йому вдалося зрости на 10 копійок. З самого відкриття міжбанку попит на валюту перевищував пропозицію. Цим скористалися продавці валюти – притримуючи валюту вони намагалися підняти котирування вище. Загальний настрій міжбанку на зростання котирувань зберігся протягом всієї сесії і це продовжувало психологічно тиснути на гривню.

У четвер попит на валюту перевищував пропозицію з самого відкриття торгової сесії. Продавці валюти (експортери), розраховуючи на швидкі вливання в банківську систему відшкодувань за ПДВ не поспішали продавати валюту більш обов'язкових 50%. Значна ліквідність банківської системи, яка на ранок четверга становила 57,6 млрд грн, також чинила тиск на курс національної валюти. У результаті стрімкого зростання котирувань НБУ був змушений вийти з продажем долара через Matching за курсом 28,32 грн/$. Продав регулятор близько $20 млн. Але вдалося Нацбанку лише частково утримати котирування в межах 28,35-28,37 грн/$ до кінця дня.

На міжбанківський ринок у форматі аукціону з продажем або купівлею валюти Нацбанк у ці дні не виходив.

Показати ще новини
Радіо NV
X