Долар пішов у наступ. Яким буде його курс до 26 жовтня – прогноз Atlant Finance

19 жовтня 2018, 20:08

Тиждень на міжбанківському валютному ринку пройшов досить динамічно, гривня залишалася в рамках попереднього прогнозу.

На сьогодні математично обґрунтованим курсом гривні повинен бути діапазон 27,5-28 грн/$, вважають аналітики Atlant Finance.

За оцінками експертів, наступного тижня гривня буде в коридорі 28-28,5 грн/$ як на міжбанківському, так і на готівковому ринку.

Відео дня

У вівторок гривня продовжила зміцнюватися до долара. З самого початку торгів на міжбанківському ринку сформувався певний баланс попиту і пропозиції. Особливого ​​надлишку валюти не спостерігалося – пропозиція перекривалася адекватним попитом.

У середу, незважаючи на дуже сприятливий для гривні момент – період бюджетних клієнтських платежів і дводенний обсяг обов'язкових продажів через вихідний понеділка, – нацвалюта змогла трохи зміцнитися до долара. Все зростання пропозиції валюти фактично поглинав сам ринок без особливого втручання Нацбанку. Крім імпортерів, валюту також купували іноземні компанії – вони явно чекали "дна" за котируваннями і, мабуть, вирішили, що час купівлі настав. Саме зростання попиту на валюту практично не залишило надій для НБУ на активне поповнення золотовалютних резервів у такий вигідний для гривні період. Ситуація, яка склалася на міжбанку, вказувала на швидку зміну тренда в бік зростання котирувань.

У четвер долар швидко пішов вгору на міжбанку, в результаті за день курс зріс на 17 копійок. З самого початку торгової сесії попит на валюту значно перевищував пропозицію, незважаючи на активні продажі експортерами для проведення бюджетних платежів. Спостерігаючи за зростаючим попитом, експортери через годину після відкриття ринку почали притримувати валюту, чекаючи зростання котирувань. Це ще більше підігріло ринок.

У п'ятницю з самого відкриття торгів попит значно перевищував пропозицію. Продавці не поспішали, очікуючи швидкого зростання котирувань. У результаті вже через годину після відкриття на ринок довелося вийти регулятору. НБУ вирішив стримати курс на рівні 28,2 грн/$ і продавав валюту по 28,19, стримуючи ажіотаж. Це дещо заспокоїло ринок, але таких вливань регулятора виявилося явно недостатньо. У результаті вже до полудня курс знову пішов угору з метою закріпитися над рівнем 28,2 грн/$. НБУ був змушений знову виходити на торги і продавати за тими ж 28,19 грн/$. Збивши вдруге загострення пристрастей, Нацбанк натякнув ринку, що вище цієї межі він пускати курс сьогодні не готовий. Експортери зрозуміли, що це максимальний рівень на п'ятницю, і вийшли з основними продажами. Це дозволило гривні зміцнитися.

На міжбанківський ринок у форматі аукціону з продажем або купівлею валюти Нацбанк у ці дні не виходив.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X