Долар не здається. Яким буде його курс до 30 листопада – прогноз Atlant Finance

23 листопада 2018, 20:06

Тиждень на міжбанківському валютному ринку пройшов досить динамічно, гривня залишалася в рамках попереднього прогнозу.

На сьогодні математично обґрунтованим курсом гривні повинен бути діапазон 27,5-28 грн/$, вважають аналітики Atlant Finance.

За оцінками експертів, наступного тижня гривня буде в коридорі 27,7-28,2 грн/$ як на міжбанківському, так і на готівковому ринку.

Відео дня

Незважаючи на сприятливий для національної валюти період – час податкових платежів – в понеділок на міжбанку долар не поступався гривні. Скорочення банківської ліквідності – коррахунки банків на ранок понеділка зменшилися одразу на 4,8 млрд грн, до 50,4 млрд грн – свідчило про те, що національна валюта має всі шанси для зміцнення.

У вівторок незважаючи на вплив бюджетного фактора і значного зниження ліквідності в банківській системі – на ранок вівторка коррахунки впали ще на 4,8 млрд грн, до 45,6 млрд грн – гривня фактично перестала зміцнюватися. Здавалося б, в найсприятливіший для неї період на міжбанку не спостерігається особливого надлишку валюти, а курс так і не може подолати рівень в 27,7 грн. Як тільки котирування наближаються до даного рівня, на ринок виходять покупці валюти, викуповуючи всі надлишки долара. Це говорить про те, що для великих гравців зараз важливий навіть не сам факт присутності валюти на міжбанку, а її ціна. Як тільки основна маса клієнтів розрахується з бюджетом – попит на валюту почне активно зростати на тлі стриманої пропозиції і нова корекція курсу вже не за горами.

Середа на валютному ринку пройшла досить вдало для гривні. Сам сценарій торгів дуже нагадував попередній день, але з поправкою на те, що наступного дня доларовий міжбанк повинен працювати на умовах ТОМ. У США буде вихідний – День подяки. Багато компаній поспішали закрити свої операції, щоб встигнути вчасно оплатити свої валютні контракти і не зависнути з доларом як мінімум до п'ятниці. До полудня пропозиція валюти почала перевищувати попит, що дозволило НБУ вийти на ринок в анонімному форматі з покупкою долара. Це стало сигналом для учасників ринку, що зниження котирувань більше не буде. І до покупок приєдналися інші покупці, які вичікували падіння котирувань. У результаті регулятору вдалося купити близько $15 млн.

Четвер на валютному ринку пройшов досить прогнозовано, як для дня роботи міжбанку за доларом на умовах ТОМ. Робота в такому форматі не цікава більшості учасників, так як дозволяє покупцям одразу перерахувати валюту – її поставки проходить наступного дня, а ось розраховуватися за неї доводиться "сьогодні". Такий ресурсний розрив поставки гривні і долара призводить до того, що значна частина компаній просто переносить свої операції на наступний робочий день. Саме так і зробили в четвер багато учасників торгів. Тренд за курсом і співвідношення попиту і пропозиції повністю залежали від виходу великих продавців долара з обов'язковими продажами. Саме вони склали основний обсяг пропозиції долара на торгах. Покупці не поспішали з угодами, вичікуючи оптимально низького курсу.

На міжбанківський ринок у форматі аукціону з продажем або купівлею валюти Нацбанк у ці дні не виходив.

Показати ще новини
Радіо НВ
X