Долар дешевшає. Яким буде його курс до 19 жовтня – прогноз Atlant Finance

12 жовтня 2018, 20:07

Тиждень на міжбанківському валютному ринку пройшов досить динамічно, гривня залишалася в рамках попереднього прогнозу.

На сьогодні математично обґрунтованим курсом гривні повинен бути діапазон 27-27,5 грн/$, вважають аналітики Atlant Finance.

За оцінками експертів, наступного тижня гривня буде в коридорі 27,8-28,3 грн/$ як на міжбанківському, так і на готівковому ринку.

Відео дня

У понеділок через вихідний у США (День Колумба) американські банки не працювали і український міжбанк торгував доларом на умовах ТОМ (розрахунки в гривні "сьогодні", а поставка валюти – "завтра"). Це не дуже влаштовувало клієнтів, і вони традиційно перенесли свої операції на наступний день. Це знизило активність на міжбанку до мінімуму. Був присутній фактично тільки обов'язковий продаж.

Вівторок виявився досить вдалим днем ​​для гривні. Після відносного затишшя днем ​​раніше на торгах американські банки вже працювали у звичайному режимі і український міжбанк активно торгував доларом. Причому переважали продажі валютних залишків у компаній, а не обов'язкові 50% валютної виручки. Хоч міжбанк і відкрився зростанням котирувань і перевищенням попиту над пропозицією, на ринку переважав дефіцит гривневої ліквідності. Покупці валюти досить швидко це усвідомили і стали відкладати покупки, очікуючи зниження котирувань. У продавців особливого вибору не було, вони були змушені поступатися за курсом. Курс просів би і більше, але втрутився НБУ з "анонімними" викупами надлишків валюти через Matching. Купив регулятор близько $10 млн.

У середу гривня продовжила тіснити долар на міжбанку, хоча до кінця дня курс залишився на рівні відкриття. З самого початку торгової сесії відбулося зростання обсягів пропозиції валюти за рахунок обов'язкових продажів понеділка (вихідний в США, але робочого в Україні) і вівторка на тлі значного дефіциту гривні як у банків, так і у більшості клієнтів. НБУ скористався ситуацією і скуповував надлишок долара в "тихому" форматі через Matching. Купував регулятор валюту за курсом близько 28 грн/$ і купив близько $25 млн. Це утримало курс від значного просідання нижче 28 грн/$.

У четвер гривня традиційно для цього тижня продовжила тіснити долар на міжбанку, зміцнившись до кінця сесії на п'ять копійок. Нацбанк знову скористався ситуацією і скуповував надлишок долара в "тихому" форматі через Matching за ціною нижче 28 грн. Купив регулятор близько $20 млн. Паралельно з НБУ активізувалися і великі покупці валюти, які поспішали закрити свої контракти перед триденними вихідними. Не відставали від них і експортери, яким потрібно забезпечити себе гривнею для фінансування своєї господарської діяльності на найближчий час.

На міжбанківський ринок у форматі аукціону з продажем або купівлею валюти Нацбанк у ці дні не виходив.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X