"Дочка" російського держбанку отримала найбільший збиток серед банків України

31 жовтня 2018, 19:36

Українська "дочка" російського Сбербанку отримала в січні-вересні 2018 року 7 млрд грн збитку проти 104 млн грн прибутку за аналогічний період минулого року. Це найгірший результат серед українських банків.

Про це пише FinClub.

Чистий процентний дохід банку за три квартали впав майже на 20% - до 2,1 млрд грн.

Витрати на резерви виросли більш ніж в чотири рази - з 1,8 млрд грн майже до 8 млрд грн.

Відео дня

Комісійні доходи банку знизилися до 342 млн грн, результат від операцій з іноземною валютою - до 81 млн грн.

Банк отримав 27 млн грн збитків від переоцінки іноземної валюти, як і від переоцінки об'єктів інвестиційної нерухомості - 164 млн грн збитків.

Адміністративні витрати фінустанови зросли до 1,2 млрд грн.

Активи Сбербанку скоротилися майже на 10 млрд грн - з 42,3 млрд грн до 32,9 млрд грн, в основному через скорочення кредитного портфеля - з 33,8 млрд грн до 21,3 млрд грн, якість частини якого погіршилася.

Аналогічним чином скоротилися і зобов'язання - з 37,1 млрд грн до 27,6 млрд грн, перш за все за рахунок скорочення заборгованості перед материнським банком: кошти інших банків в балансі скоротилися з 25,2 млрд грн до 16,9 млрд грн.

Непокритий збиток майже подвоївся - з 7,7 млрд грн до 15,9 млрд грн.

Відзначимо, що Апеляційний суд Києва заарештував акції Промінвестбанку, Сбербанку і ВТБ Банку (всі - Київ).


Сбербанк (Київ, раніше - дочірній банк Сбербанку Росії, до цього - банк НРБ) засновано в 2001 році. Його єдиним власником є Сбербанку Росії. Згідно з даними Нацбанку України, на 1 січня 2018 року по розміру активів (42,4 млрд грн) фінустанова займало 9-е місце серед 84 банків, що діяли в країні банків.

Сбербанк веде переговори про продаж української "дочки" вже другий рік.


Нагадаємо, що 23 березня минулого року Україна ввела санкції терміном на рік проти всіх п'яти працюючих в країні структур російських держбанків: українських Сбербанку і ВТБ, БМ Банку ( "внучка" ВТБ), Промінвестбанку ( "дочка" ЗЕБа). Їм заборонені будь-які фінансові операції на користь пов'язаних з ними осіб, зокрема материнських структур. Цим банкам заборонено виводити кошти за межі України.

У цьому списку також був львівський VS банк, але в грудні минулого року російський Сбербанк продав його бізнесменові Сергію Тігіпку.

У березні цього року НБУ продовжив санкції проти "дочок" російських банків.

Показати ще новини
Радіо NV
X