До НБУ, Мінфіну та Приватбанку подали понад 400 позовів проти націоналізації

18 грудня 2017, 13:17
Відносно Національного банку України (НБУ), Приватбанку та Міністерства фінансів подано понад 400 позовів, які так чи інакше пов'язані з процесом націоналізації Приватбанку

Про це заявила заступник глави НБУ Катерина Рожкова, передає агентство Інтерфакс-Україна.

"Така велика кількість позовів свідчить, в першу чергу, про відкрите небажання реструктуризувати і погашати борги колишніми власниками Приватбанку, незважаючи на обіцянки та листи, які спрямовувались як в Нацбанк, так і до прем'єр-міністра та міністра фінансів", - сказала вона.

Відео дня

Рожкова зазначила, що ці позови також подають, щоб дестабілізувати роботу Нацбанку, Приватбанку та Мінфіну, які ведуть роботу щодо повернення цих боргів.

Відповідаючи на запитання про позови щодо роботи найнятих Нацбанком детективного агентства Kroll і консалтингової компанії AlixPartners, заступник голови НБУ висловила особисту думку: "Це просто прояв слабкості і страху, що результати співпраці з Kroll, AlixPartners будуть дуже неприємними для колишніх акціонерів".

Вона наголосила, що Нацбанк і інші держоргани продовжать роботу з повернення боргів Приватбанку та мають намір довести розпочате до кінця.


18 грудня 2016 року Кабінет міністрів ухвалив рішення про входження держави в капітал Приватбанку за пропозицією НБУ і акціонерів Приватбанку, найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов.

Згідно із цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій, а Приватбанк був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн.

3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішило докапіталізувати Приватбанк ще на 38,6 млрд грн.

У межах націоналізації банку його зобов'язання перед пов'язаними особами підлягали процедурі bail-in і були обмінені на акції додаткової емісії банку.


У липні 2017 року глава правління на той момент Приватбанку Олександр Шлапак заявив, що Приватбанк за допомогою аудитора встановив системні порушення з боку колишнього менеджменту банку під час видачі позик на 133 млрд грн і їх обслуговування та направив ці матеріали в Генеральну прокуратуру. "Генпрокуратура сьогодні вперше відкрила кримінальні справи за ст. ст. 218 і 220 - доведення банку до неплатоспроможності", - заявляв він.

Водночас екс-власники і екс-менеджмент банку спростовують ці звинувачення й оскаржують в судах дії Нацбанку та Фонду гарантування вкладів фізосіб.

Згідно з меморандумом України з Міжнародним валютним фондом (МВФ) за програмою розширеного фінансування EFF, до кінця вересня 2017 року планувалося завершити forensic-аудит (економічне розслідування операцій) Приватбанку для визначення, чи мали місце правопорушення або погана банківська практика в період до його націоналізації наприкінці минулого року.

Для цих цілей, а також для консультаційних послуг з розробки, впровадження та виконання плану заходів з підготовки до націоналізації Приватбанку і пошуку активів бенефіціарів власників НБУ в лютому 2016 року найняв детективне агентство Kroll, а у липні 2016 року - консалтингову компанію AlixPartners. Ці ж компанії відпрацьовували з Нацбанком питання координації юридичного захисту та претензійно-позовної роботи.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X