Для монетизації субсидій немає можливості – Мінсоцполітики

29 листопада 2016, 14:32
711
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: НВ / Наталія Кравчук

За словами директора департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики монетизувати субсидії "просто нереально технологічно"

Міністерство соціальної політики не бачить в найближчій перспективі можливості переведення фінансування субсидій для населення в грошові кошти, оскільки для цього не створені необхідні умови

Про це під час дебатів по монетизації субсидій повідомив директор департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко, передає УНІАН.

"Міністерство соціальної політики не бачить в найближчій перспективі можливості монетизації всіх субсидій. Це просто нереально зробити технологічно, тому що, навіть якщо спроектувати ситуацію, коли потрібно відкрити 7 млн особистих рахунків для виплати субсидії – це може розтягнутися на півроку-рік мінімум", - сказав він.

За його словами, монетизація розглядається сьогодні як один із варіантів розвитку системи субсидій, що повинно стимулювати населення економити енергоресурси. У той же час, є два варіанти монетизації: на рівні підприємств теплокомуненерго, коли їм в грошовій формі виплачуються кошти за субсидіантів, розраховані на підставі соціальних нормативів споживання, і на рівні населення, коли кожне домогосподарство отримує кошти на власний рахунок.

При цьому, голова Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), Дмитро Вовк зазначив, що до кінця поточного опалювального періоду можна запровадити монетизацію зекономленої суми субсидії.

"Для цього є можливість залучити ресурси, і є час, щоб завершити технічно до квітня", - сказав Вовк.

Також він зазначив, що правильним рішенням було б впровадити план зниження соціальних норм споживання енергоресурсів. Соціальні норми споживання розраховуються виходячи з реального середнього споживання домогосподарств і використовуються для розрахунку суми субсидії.

Вовк запропонував прописати план поступового зниження соціальних норм споживання на три роки вперед, щоб люди могли реально бачити, що їх чекає, і планувати свої витрати на енергоефективні заходи для економії ресурсів.

У Міністерстві соціальної політики прогнозують, що кількість сімей, що потребують отримання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, в опалювальному сезоні 2016-2017 років зросте до 8,5 мільйонів з 5,5 млн після встановлення з 1 травня єдиної ціни на газ для всіх категорій споживачів.

У Міністерстві фінансів повідомили, що в 2015 році 43% рахунків за комунальні послуги покривалося субсидіями. У бюджеті минулого року було закладено 35 млрд грн на ці цілі, а у 2016 році зазначені витрати перевищать 40 млрд грн.

Вибір редакції

Країни

Сьогодні, 09:29

article_img
Дольче Віта. За формування громадської думки в РФ пропагандисти отримують шалені гроші
Гаджети

Сьогодні, 10:01

article_img
Помри, Xiaomi. Огляд смартфона Samsung Galaxy J6 Plus
Країни

Сьогодні, 10:33

article_img
Наша проблема – туристи і мопеди. В Амстердамі призначили велосипедним мером дев'ятирічну дівчинку

Головне

Футбол

Вчора, 23:32

article_img
Зінченко допоміг Манчестер Сіті вийти в чвертьфінал Кубка Англії
Євробачення

Сьогодні, 09:20

article_img
KAZKA в зоні ризику. Відео всіх виступів і думки журі у другому півфіналі нацвідбору на Євробачення 2019
Наукпоп

Сьогодні, 07:00

article_img
Ейнштейн лютує. Дослідження темної матерії кидає виклик сучасній фізиці