Для монетизації субсидій немає можливості – Мінсоцполітики
Про це під час дебатів по монетизації субсидій повідомив директор департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко, передає УНІАН.
"Міністерство соціальної політики не бачить в найближчій перспективі можливості монетизації всіх субсидій. Це просто нереально зробити технологічно, тому що, навіть якщо спроектувати ситуацію, коли потрібно відкрити 7 млн особистих рахунків для виплати субсидії – це може розтягнутися на півроку-рік мінімум", - сказав він.
За його словами, монетизація розглядається сьогодні як один із варіантів розвитку системи субсидій, що повинно стимулювати населення економити енергоресурси. У той же час, є два варіанти монетизації: на рівні підприємств теплокомуненерго, коли їм в грошовій формі виплачуються кошти за субсидіантів, розраховані на підставі соціальних нормативів споживання, і на рівні населення, коли кожне домогосподарство отримує кошти на власний рахунок.
При цьому, голова Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), Дмитро Вовк зазначив, що до кінця поточного опалювального періоду можна запровадити монетизацію зекономленої суми субсидії.
"Для цього є можливість залучити ресурси, і є час, щоб завершити технічно до квітня", - сказав Вовк.
Також він зазначив, що правильним рішенням було б впровадити план зниження соціальних норм споживання енергоресурсів. Соціальні норми споживання розраховуються виходячи з реального середнього споживання домогосподарств і використовуються для розрахунку суми субсидії.
Вовк запропонував прописати план поступового зниження соціальних норм споживання на три роки вперед, щоб люди могли реально бачити, що їх чекає, і планувати свої витрати на енергоефективні заходи для економії ресурсів.
У Міністерстві соціальної політики прогнозують, що кількість сімей, що потребують отримання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, в опалювальному сезоні 2016-2017 років зросте до 8,5 мільйонів з 5,5 млн після встановлення з 1 травня єдиної ціни на газ для всіх категорій споживачів.
У Міністерстві фінансів повідомили, що в 2015 році 43% рахунків за комунальні послуги покривалося субсидіями. У бюджеті минулого року було закладено 35 млрд грн на ці цілі, а у 2016 році зазначені витрати перевищать 40 млрд грн.