Держвиконавці зробили перший крок до стягнення з Приватбанку коштів на користь Суркісів
Дане виробництво на користь Ігоря Суркіса було відкрито 13 листопада.
Про це повідомляється на веб-сайті Автоматизованої системи виконавчого провадження при Міністерстві юстиції України, передає агентство Інтерфакс-Україна.
За даними системи, відповідні виробництва також відкриті у рамках стягнення коштів на користь Рахміля Суркіса (батько Ігоря і Григорія), Світлани Суркіс (дочка Г. Суркіса), Марини Суркіс (дочка І. Суркіса) і Поліни Ковалик (є одним з акціонерів А- банку).
При цьому, суми коштів, що підлягають стягненню, в системі не уточнюються.
18 грудня 2016 року Кабінет Міністрів прийняв рішення про входження держави в капітал Приватбанку.
Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стало власником 100% акцій, а Приватбанк був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн.
3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішило докапіталізувати Приватбанк ще на 38,6 млрд грн.
В рамках націоналізації банку його зобов'язання перед пов'язаними особами підлягали процедурі bail-in і були обмінені на акції додаткової емісії банку.
17 травня Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконним і скасував рішення комісії НБУ про визнання пов'язаними з Приватбанком особами сім'ю Суркісів, а також скасував накази тимчасового адміністратора Приватбанку, які стосувалися рахунків фізосіб.
Також суд Києва вирішив стягнути з Приватбанку на користь А-банку, що належить братам Суркісам, списані при націоналізації 364 млн грн.
Ігор Суркіс і його брат Григорій Суркіс, а також пов'язані з ними особи подали 42 позови проти Національного банку України.
При цьому, на початку листопада Київський апеляційний адміністративний суд зобов'язав Приватбанк повернути сім'ї Суркісів 1 млрд грн, $266,2 тис і €7,8 тис.
НБУ подав касаційну скаргу до Вищого адміністративного суду України та звернувся до суду з проханням зупинити виконання рішення до вирішення спору в касаційній інстанції.