«Ліві доходи зрізали, а хотілки залишилися». Нардеп Железняк заявив, що Кабмін може завтра затвердити проєкт бюджету-2021

24 листопада 2020, 11:02

Кабінет Міністрів може затвердити проєкт держбюджету на 2021 рік до другого читання завтра, 25 листопада.

Про це написав у Telegram нардеп від Голосу, перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк.

«До сих пір фінальний документ не сформований. Причина - (не)узгодження з МВФ», - зазначив він.

Відео дня

Железняк додав, що дефіцит необхідно знизити з 6% ближче до 5,3%, тобто зменшити витрати приблизно на 20 млрд грн. Крім цього, необхідно переглянути макропрогноз, щоб він став більш реалістичним. За інформацією Железзняка, в МВФ також виступають проти підвищення мінімальної зарплати під час кризи.

«Все це склеїти вкрай складно. Ліві доходи нам вже зрізали, а хотілки і обіцянки, дані під голоси першого читання, залишилися. Поки ймовірна дата затвердження Бюджету на Кабміні - завтра, 25/11. Але без узгодження з МВФ ніхто вже виносити не буде. Обпеклися після першого читання. Тому можуть знову перенести», - написав нардеп.

Він додав, що зараз вже очевидно, що МВФ не виділить Україні другий транш в цьому році.

«Але залишається шанс на приїзд місії і staff agreement, а в поточній ситуації навіть це нам критично необхідно», - зазначив Железняк.

Верховна Рада 5 листопада прийняла постанову про висновки і пропозиції до проєкту держбюджету на 2021 рік. Після цього у Мінфіну було два тижні, щоб врахувати пропозиції нардепів, зменшити дефіцит бюджету і подати законопроєкт до другого читання.

Показати ще новини
Радіо НВ
X