Держава зібралася відсудити €100 млн у одного з найбільших виробників соку

30 жовтня 2018, 08:58

Ліквідований Дельта Банк оскаржив у Верховному Суді операції структур групи TBFruit – одного з найбільших виробників соків в Україні – на загальну суму €100 млн.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО).

Велика палата Верховного Суду 30 жовтня розгляне позов Дельта Банку про визнання недійсною угоди щодо зарахування зустрічних однорідних вимог на суму понад €0,5 млн, які було здійснено за два дні до введення тимчасової адміністрації в банк.

Відео дня

Фонд зазначає, що рішення Верховного Суду, якщо воно буде на користь Дельта Банку, "не тільки дозволить повернути кредитні кошти, а й стане свого роду прецедентом для формування стійкої судової практики в подібних правовідносинах".

Зокрема мова йде про те, що група пов'язаних компаній - Яблуневий дар і Танк Транс (обидва Львівська обл.) – за місяць до настання неплатоспроможності Дельта Банку здійснили більше десяти операцій із зарахування зустрічних вимог, так зване "схлопування", на загальну суму понад €100 млн, уточнили у ФГВФО в коментарі агентству Інтерфакс-Україна.

Крім того ФГВФО нагадує, що Господарський суд Львівської області за підсумками засідання 10 травня 2017 року визнав недійсним заяву Яблуневий дар про залік зустрічних вимог. Потім Львівський апеляційний господарський суд 17 жовтня 2017 року підтвердив рішення першої інстанції.


Група компаній TBFruit створена в липні 2011 року після об'єднання всіх активів бізнесмена Тараса Барщовського: Яблуневий дар, польські плодопереробні заводи TBFruit Dwikozy і TBFruit Annopol, Танк Транс Україна і Tank Trans Polska, що займаються внутрішніми і міжнародними перевезеннями наливних вантажів автоцистернами, а також садівничий комплекс Т.Б. Сад.

TBFruit володіє вісьмома заводами з виробництва сокових концентратів соків прямого віджиму, фруктових пюре і заморожених фруктів і овочів в Україні, Молдові, Польщі.

В Україні TBFruit виробляє соки прямого віджиму під ТМ Galicia.


Нагадаємо, Дельта Банк був віднесений до категорії неплатоспроможних 2 березня 2015 року, а 2 жовтня 2015 року за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб НБУ ухвалив рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію цього банку.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X