Депутати вирішили поквапити Порошенка з призначенням голови НБУ

11 вересня 2017, 14:38
Група народних депутатів внесли до парламенту проект закону щодо уточнення строків призначення та звільнення голови Національного банку України (НБУ)

Відповідний законопроект № 7101 зареєстрований у парламенті 8 вересня.

Ініціаторами законопроекту є Олег Ляшко, Сергій Рибалка, Віктор Галасюк, Віктор Вовк (всі - Радикальна партія), Євген Рибчинський (Воля народу), Максим Поляков, Віктор Романюк, Денис Дзензерський (всі - Народний фронт), Юрій Воропаєв, Олександр Долженков (всі - Опозиційний блок) і Віктор Бондар (Відродження).

Відео дня

Відповідно до прес-релізу комітету Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності, передає агентство Інтерфакс-Україна, законопроект встановлює, що президент України повинен розглянути і прийняти рішення по поданій заяві голови НБУ про відставку у 15-денний термін.

Потім, у разі неподання главою держави нової кандидатури глави НБУ протягом 30 днів, як це передбачено законом про НБУ, парламент рекомендує президенту свою кандидатуру голови центробанку.

Згідно з Конституцією, главу НБУ призначає Верховна Рада за поданням президента терміном на сім років.

Нагадаємо, 10 квітня голова Нацбанку Валерія Гонтарєва повідомила, що 10 травня вона йде у відставку. З 11 травня вона призначила виконуючим обов'язки голови центробанку свого першого заступника Якова Смолія. До теперішнього моменту Гонтарева залишається у відпустці і не має наміру повертатися до роботи в НБУ.

У ЗМІ основним кандидатом на пост глави НБУ називали главу правління Райффайзен банку Аваль Володимира Лавренчука.

Крім того, Європейський банк реконструкції і розвитку також виступив за призначення главою НБУ Лавренчука.

Показати ще новини
Радіо NV
X