Депутати відмовилися прийняти законопроект про ринки капіталу

27 лютого 2018, 20:18
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Верховна Рада відмовилася прийняти за основу та повернула на доопрацювання проект закону про ринки капіталу та регульовані ринки (реєстр. №7055), який охоплює діяльність фінансових інститутів та найбільших товарних ринків в Україні.

За це рішення проголосували 243 народних депутати у вівторок, 27 лютого.

Законопроект покликаний створити правове поле для функціонування в Україні деривативів як одного з головних інструментів хеджування ризиків та згладжування цінових коливань у різних сегментах економіки: агропромисловому, банківському, енергетичному тощо.

Відео дня

Прийняття закону суттєво розширить перелік фінансових інструментів, а виробникам, зокрема аграрної та енергетичної продукції, надасть можливість більш ефективно управляти своїми ризиками, зазначали раніше у Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР).

Наприклад, виробник сільськогосподарської продукції матиме можливість захищати себе від падіння цін на майбутній врожай. Використання процентних деривативів дозволить інвесторам зафіксувати дохідність за борговими зобов’язаннями, забезпечивши прийнятний для себе рівень ставок по депозитах, а позичальникам – захиститися від підвищення процентних ставок.

Тож, використання деривативів у фінансовій системі здатне знизити залежність від цінових та валютних коливань. Зокрема, компанії, які закуповують товар за кордоном, матимуть можливість використовувати деривативи на валюту як інструмент захисту від потенційних збитків у разі валютних коливань у майбутньому.

Крім того, для мінімізації ризиків, пов’язаних із втратою коштів за відсутності достатніх знань з інвестування, закон передбачає впровадження концепції кваліфікованих інвесторів – осіб, що професійно займаються інвестиційною діяльністю й усвідомлюють всі її ризики.

Існуюча правова база щодо деривативів обмежується окремими нормами Податкового кодексу та закону Про цінні папери та фондовий ринок.

За оцінками міжнародних та вітчизняних експертів, побудова в Україні повноцінного ринку деривативів лише на аграрну продукцію (зерно, кукурудза, соняшник) та енергоносії (газ, електроенергія) дозволить створити ринок обсягом близько $30 млрд. на рік. Вартість контрактів на валютному та інших товарних ринках, за аналогією зі світовою структурою ринків фінансових інструментів, може скласти $10 млрд. на рік. При цьому кожен із сегментів має потенціал для подальшого зростання.

"Законопроект 7055 – це свого роду нова конституція ринків капіталу та товарних ринків", - зазначала раніше заступник керівника проекту USAID Трансформація фінансового сектору Юлія Вітка.

Раніше повідомлялося, що в Україні викрили схему випуску на ринок "сміттєвих" цінних паперів на 25 млрд грн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X