Депутати прийняли в першому читанні проект закону по споживчому кредитуванню

9 грудня 2015, 13:06
615
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Документ спрямований на врегулювання споживчого кредитування

Верховна Рада України прийняла за основу в першому читанні законопроект про споживче кредитування

Відповідний документ №2455 підтримали 236 народних депутатів, передає Інтерфакс-Україна.

Проект закону спрямований на врегулювання споживчого кредитування та передбачає нові норми, відповідно до яких кредитодавець зобов'язаний оцінювати кредитоспроможність споживача, а споживач буде проінформований про реальну (а не номінальну) відсоткову ставку, починаючи від реклами кредиту і закінчуючи укладанням договору.

Автори законопроекту пропонують заборонити рекламу нульових процентних кредитів та кредитів без документального підтвердження фінансового стану позичальника.

Законопроект також пропонує законодавчо закріпити обов'язок банку або іншої фінансової установи проводити оцінку кредитоспроможності позичальника, врегулювати діяльність кредитних посередників, а також змінити черговість погашення вимог за договором про споживчий кредит.

"У першу чергу, буде виплачуватися сума простроченого боргу, у другу - поточні платежі "тіла кредиту" і відсотки, в третю - суми штрафних санкцій (за чинною редакцією Цивільного кодексу України основна сума боргу (тіло кредиту) сплачується у третю чергу, а штрафні санкції у другу)", - наголошується в документі.

Проект закону також пропонує врегулювати питання надання додаткових і супутніх послуг з договорів споживчого кредитування.

Головне

Політика

Вчора, 10:06

article_img
Вибори-2019: Тимошенко подала документи до ЦВК
Геополітика

Вчора, 22:29

article_img
Мадуро розриває дипломатичні відносини з США
Економіка

Вчора, 15:48

article_img
Лише місяць. В Україні спливає пільговий період оформлення авто на єврономерах