Депутати прийняли в першому читанні проект закону по споживчому кредитуванню

1 коментувати
Документ спрямований на врегулювання споживчого кредитування

Документ спрямований на врегулювання споживчого кредитування

Верховна Рада України прийняла за основу в першому читанні законопроект про споживче кредитування

Відповідний документ №2455 підтримали 236 народних депутатів, передає Інтерфакс-Україна.

Проект закону спрямований на врегулювання споживчого кредитування та передбачає нові норми, відповідно до яких кредитодавець зобов'язаний оцінювати кредитоспроможність споживача, а споживач буде проінформований про реальну (а не номінальну) відсоткову ставку, починаючи від реклами кредиту і закінчуючи укладанням договору.

Автори законопроекту пропонують заборонити рекламу нульових процентних кредитів та кредитів без документального підтвердження фінансового стану позичальника.

Законопроект також пропонує законодавчо закріпити обов'язок банку або іншої фінансової установи проводити оцінку кредитоспроможності позичальника, врегулювати діяльність кредитних посередників, а також змінити черговість погашення вимог за договором про споживчий кредит.

"У першу чергу, буде виплачуватися сума простроченого боргу, у другу - поточні платежі "тіла кредиту" і відсотки, в третю - суми штрафних санкцій (за чинною редакцією Цивільного кодексу України основна сума боргу (тіло кредиту) сплачується у третю чергу, а штрафні санкції у другу)", - наголошується в документі.

Проект закону також пропонує врегулювати питання надання додаткових і супутніх послуг з договорів споживчого кредитування.

Лекції Нового Времени повертаються!

Ми зібрали відомих економістів і бізнесменів, впливових істориків і мислителів, та задали їм одне питання: «Що чекає країну?»

Переглянути розклад
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Фінанси ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: