Депутат ВР подав документи на покупку частини Промінвестбанку

12 січня 2018, 16:55

Антимонопольний комітет (АМКУ) отримав документи від депутата Верховної Ради Максима Микитася (позафракційний) на покупку 25% акцій Промінвестбанку (ПІБ).

Про це повідомили у прес-службі АМКУ.

"Розпорядженням державного уповноваженого Антимонопольного комітету від 10 січня розпочато розгляд справи про концентрацію у вигляді придбання фізичною особою - громадянином України Максимом Микитасем більше 25% акцій Промінвестбанку", - йдеться у повідомленні.

Відео дня

Раніше повідомлялося, що ВЕБ планував продати у першому півріччі 2017 років три дочірні банки - Глобекс, Связь-банк і український Промінвестбанк.

У березні керівник Внєшекономбанку оголосив, що фінальне рішення щодо угоди про продаж українського Промінвестбанку буде прийнято через тиждень, а можливим покупцем може стати угорська банківська група OTP.

У травні поточного року ЗМІ повідомляли, що народний депутат Максим Микитась може стати акціонером Промінвестбанку.

При цьому 28 липня комітет з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайта) платіжних систем Національного банку України прийняв рішення відмовити в узгодженні придбання істотної участі Максиму Мікітасеві і Павлу Фуксу у Промінвестбанку.

Також слід зазначити, що у липні 2016 року у Національний банк надійшов лист від представників Олександра Ярославського, у якому було висловлено намір у майбутньому подати пакет документів для погодження набуття істотної участі у Промінвестбанку.

18 травня відбулося засідання наглядової ради російського ВЕБа, де, зокрема, обговорювалася продаж українського Промінвестбанку. Нагадаємо, що в червні Ярославський заявляв, що банк потрібен йому в зв'язку з купівлею ряду промислових активів. "Я придбав кілька серйозних промислових активів, і мені потрібен банк як фінансовий інструмент управління ними", - відзначав він.

У липні 2017 році Ярославський звернувся до НБУ з наміром купити російський Промінвестбанк.

Національний банк України отримав 8 грудня від громадянина України пакет документів для набуття істотної участі в Промінвестбанку (ПІБ) в розмірі 99,7% його статутного капіталу


Промінвестбанк заснований у 1992 році і контролюється російським Внєшекомкономбанком (ВЕБ).

У березні РНБО ввело санкції проти банків з російським держкапіталом.

Згідно з даними Нацбанку України, у першому кварталі 2017 активи ПІБа скоротилися на 22,9% - до 25,61 млрд грн, в результаті чого він опустився з 11-го на 13-е місце на ринку за цим показником серед 90 банків України.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X