НАБУ завершило розслідування проти ексглави ПриватБанку Дубілета

7 жовтня, 09:14
Олександр Дубілет (Фото:Фокус)

Олександр Дубілет (Фото:Фокус)

НАБУ завершило розслідування щодо колишнього голови ПриватБанку Олександра Дубілета. Доповнено 15:55.

Національне антикорупційне бюро завершило досудове розслідування у справі стосовно колишнього голови ПриватБанку Олександра Дубілета та інших топ-менеджерів установи.

Відео дня

Про це йдеться у повідомленнях НАБУ та САП.

Колишнього голову ПриватБанку збираються судити за трьома епізодами. Перші два епізоди стосуються виведення з банку 223 млн грн перед його націоналізацією. За даними слідства, перед націоналізацією Дубілет разом із іншими підозрюваними організував перерахування грошей на рахунки пов'язаних компаній. На рахунки однієї компанії було перераховано 85,2 млн. грн., іншої - 136,8 млн. грн.

Згодом ці кошти вивели за кордон для легалізації.

Третій епізод – розтрата грошей банку напередодні його націоналізації шляхом списання зобов'язань компаній-нерезидентів перед латвійським AS Privatbank.

Загальна сума збитків тоді сягнула майже $315 млн. За курсом НБУ на 16 грудня 2016 року це становило понад 8,2 млрд грн.

Окрім Дубілета НАБУ та САП також хочуть судити:

  • колишнього першого заступника голови правління банку Володимира Яценка;
  • колишню заступника голови правління Людмилу Шмальченко;
  • колишню керівницю департаменту фінансового менеджменту Олену Бичихіну;
  • колишню керівницю департаменту підтримки міжбанківських операцій Надію Конопкіну;
  • колишню керівницю департаменту операційного спрямування.

Доповнено 15:55. Адвокати Олександра Дубілета категорично не погоджуються з таким твердженням і заявляють, що на даному етапі вважати розслідування завершеним не можна.

Зокрема, представник банкіра Денис Бугай заявив, що слідчі жодного разу не допитали пана Дубілета, «попри те, що він десятки разів звертався до САП та НАБУ з листами та клопотаннями про співпрацю та проведення слідчих дій, зокрема просив допитати його». 

Також він заявив, що коментарі НАБУ та САП про те, що Олександр Дубілет ховається, є "абсолютною маніпуляцією". Юрист додав, що з 2017 року Дубілет перебуває в Ізраїлі та стоїть на консульському обліку в посольстві України.

« Розслідування не може бути завершено. Адже слідчі жодного разу не допитали пана Дубілета», — наголосив Бугай.

За словами юриста, можливість допитати Дубілета дистанційно була, адже таким чином банкір неодноразово брав участь у судових засіданнях.

22 грудня 2021 року ВАКС обрав запобіжний захід екс-главі правління ПриватБанку Олександру Дубілету — його заочно заарештували. 15 липня 2022 року суд залишив заочний арешт у силі.

У травні 2021 року Дубілет заявляв, що перебуває в Ізраїлі та «не ховається від слідства».

Дубілета підозрюють у розтраті коштів банку напередодні його націоналізації в особливо великому розмірі шляхом незаконного списання зобов'язань компаній-нерезидентів за рахунок коштів банку, організації незаконної та документально необґрунтованої заміни боржника на підконтрольну та пов'язану компанію, щоб унеможливити подальше стягнення коштів на користь банку .

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

28 жовтня 2021 року Антикорупційний суд дозволив заочне досудове розслідування проти Олександра Дубілета . За словами генпрокурора Ірини Венедиктової, колишнє керівництво ПриватБанку підозрюють у завданні збитків на 8 млрд. грн.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X