Проєкт держбюджету-2021 передбачає дефіцит в розмірі 270,35 млрд грн

14 вересня 2020, 10:56

В проєкті закону про державний бюджет на 2021 рік передбачено граничний дефіцит в розмірі 270,35 млрд грн.

Про це повідомляє Telegram-канал Ваші гроші, який веде Дарина Марчак, керівниця Центру аналізу публічних фінансів і публічного управління при Київській школі економіки.

Відео дня

За її інформацією, такий рівень граничного дефіциту було закладено в проєкті держбюджету, який Мінфін направляв на погодження центральним органам виконавчої влади. Перед подачею на розгляд Кабміну показники могли змінитися.

Повідомляється також, що доходи держбюджету пропонується встановити на рівні 1,071 трлн грн, а витрати - 1,331 трлн грн.

Нагадаємо, що сьогодні вранці на позачерговому засіданні Кабмін затвердив проєкт закону «Про Державний бюджет України на 2021 рік». До 15 вересня документ повинен бути зареєстрований у Верховній Раді.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що в бюджет закладається курс близько 29 грн/$ і дефіцит на рівні 6% ВВП. За даними Мінфіну, документ, зокрема, передбачає підвищення мінімальної заробітної плати, виплати пенсіонерам старше 75 років, кошти на будівництво доріг і нові пасажирські вагони.

Раніше в Міністерстві фінансів запропонували визначити дефіцит держбюджету в 2021 році в 6% ВВП, а в наступні два роки - 4,5% і 3% ВВП відповідно.

Показати ще новини
Радіо НВ
X