Західні гранти допомогли утримати дефіцит держбюджету України на рівні 5 млрд грн — Мінфін

2 вересня, 12:37
Сергій Марченко, міністр фінансів України (Фото:Наталія Кравчук / НВ)

Сергій Марченко, міністр фінансів України (Фото:Наталія Кравчук / НВ)

У серпні дефіцит держбюджету України залишився на рівні 5 млрд грн завдяки грантовій допомозі західних партнерів.

За вісім місяців 2022 року держбюджет України виконано з дефіцитом 416,9 млрд грн, у тому числі загального фонду — 418,1 млрд грн при запланованому дефіциті на цей період 864,2 млрд грн.

Відео дня

Такі попередні результати повідомили у міністерстві фінансів, передає Інтерфакс-Україна.

У Мінфіні уточнили, що у серпні дефіцит держбюджету залишився на низькому рівні - 5,4 млрд грн. У тому числі дефіцит загального фонду за минулий місяць становив 6,4 млрд грн, що близько до показника липня — 4,8 млрд грн.

Зазначається, що це на порядок менше від показників попередніх місяців: 134,9 млрд грн у червні, 113,4 млрд грн у травні, 89,7 млрд грн у квітні та 80,6 млрд грн у березні.

За підсумками лютого та січня цього року фіксувалися профіцити — відповідно 1,1 млрд грн та 12 млрд грн.

Такий малий дефіцит пов'язаний із різким збільшенням грантової зовнішньої допомоги, яка, на відміну від кредитів, класифікується як доходи держбюджету, а не фінансування його дефіциту.

Зазначається, що у червні гранти ЄС, США, інших держав та міжнародних організацій становили 38,12 млрд грн проти 15,9 млрд грн у травні. У липні вони збільшилися до 80,4 млрд грн, а в серпні — до 109,7 млрд грн, зазначив Мінфін.

За даними Мінфіну, з урахуванням цього доходи загального фонду держбюджету в серпні зросли до 204,6 млрд грн зі 169,6 млрд грн у липні, тоді як касові витрати - до 212,1 млрд грн зі 174,5 млрд грн.

Раніше Міністр фінансів Сергій Марченко заявляв, що до кінця року Україна розраховує отримати до $16 млрд міжнародної допомоги з урахуванням макрофіну.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X