Глава Мінфіну націлився отримати більше траншів МВФ

19 грудня 2017, 14:01
Міністр фінансів Олександр Данилюк вважає, що у 2018 році для України є можливість отримати більше двох траншів фінансування за програмою розширеного фінансування (EFF) Міжнародного валютного фонду (МВФ)

Про це він повідомив на підсумковій прес-конференції Мінфіну 19 грудня, передає Інтерфакс-Україна .

"Нацбанк розраховує на два транші від МВФ. Сподіваюся, що отримаємо більше, це є абсолютно реалістичним", - сказав Данилюк.

Відео дня

За словами Данилюка, необхідно успішно завершити поточну програму EFF, після чого приступати до обговорення нової програми.

"Орієнтуємося на показники Нацбанку, але не бачу, чому ми не можемо отримати більше. Моя позиція як міністра - треба успішно завершити цю програму. Буде час, може, обговоримо і нову програму, але зараз не час", - зазначив міністр.

Нагадаємо, що з 15 грудня НБУ вдруге за два роки підвищив облікову ставку. Регулятор зазначив, що змушений вдатися до проведення більш жорсткої монетарної політики з урахуванням посилення інфляційних ризиків.

Крім того, Україна і МВФ в березні 2015 року підписали меморандум про економічну та фінансову політику, яку країна має проводити в межах програми EFF. Усього програмою передбачено отримання Україною близько $17 млрд, з яких вже виділено $7,7 млрд.

За прогнозами міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings, наступний транш МВФ може скласти $1,9 млрд, але Україна зможе його отримати не раніше першого кварталу 2018 року.

Як відомо, Міжнар має ухвалити закон про приватизацію і забезпечити прозорий продаж держактивів, створити антикорупційний суд і врегулювати питання з цінами на газ. Також вимогою була вже прийнята пенсійна реформа.

Раніше в НБУ заявили, що Україна ризикує отримати наступний транш Міжнародного валютного фонду в більш віддалені терміни, ніж прогнозувалося раніше.

Показати ще новини
Радіо НВ
X