Голова ради НБУ заявив про «мару соросят» і міф реформаторів

4 серпня 2020, 12:58

Голова ради Національного банку Богдан Данилишин вважає 2014−2020 роки «періодом втрачених можливостей», а не реформ.

Про це він написав у Facebook, коментуючи статтю доктора економічних наук Тетяни Унковської, яка опублікована у виданні ZN.ua.

Він зазначив, що Унковська «розвінчує міфи про реформи в банківській сфері 2014-2020 років».

Відео дня

«Міф реформаторів, який створило для себе колишнє правління, має розвіятися як і міф іншої країни після 2014 року. Це період втрачених можливостей», - заявив Данилишин.

На думку голови ради НБУ, замість стимулювання бізнесу стимулювався рівень олігархізації економіки, відбулася втрата інституційної спроможності управління і кадрового резерву через постійне цькування місцевих управлінських кадрів і "залучення всякого роду радників, консультантів, міністрів-гастролерів, які за останні роки нанесли шкоди більше, ніж всі корупціонери разом взяті".

"Країну накриває мара «говорящих соросят», які поняття не мають про що говорять, але активно пропагують якісь фрази, що дальше заводять в тупик", - підкреслив Данилишин.

Він також розкритикував правління НБУ за значний процентний дохід, який отримували банки по депозитних сертифікатах.

«З цим треба закінчувати. Треба щоб залишки колишнього Правління НБУ зрозуміли, що їх «реформ» вже досить, є кому вже їх здійснювати в особі нового Голови НБУ, який має сформувати свою нову команду», - написав головаи ради НБУ.

Нагадаємо, 1 липня Яків Смолій подав у відставку з посади голови НБУ через політичний тиск. 16 липня парламент призначив новим головою центробанку Кирила Шевченка, який очолював державний Укргазбанк.

Ще до призначення Шевченка рада НБУ відмовилася призначити Олега Чурія заступником голови НБУ на новий термін. Після того як центробанк очолив Шевченко, на вакантну посаду заступника голови Нацбанку був призначений ексзаступник міністра фінансів Юрій Гелетій. Крім того, на позачерговому засіданні 31 липня Рада Нацбанку звільнила заступника голови НБУ Сергія Холода.

Правління Національного банку складається з голови центробанку, першого заступника і чотирьох заступників. Після призначення нового заступника голови, який замінить Холода, у Шевченка разом з новими членами правління буде фактична більшість, оскільки голос голови є вирішальним при рівності голосів.

Показати ще новини
Радіо НВ
X