Євангеліє від МВФ. Представник Фонду в Україні - про судову реформу, незалежність НБУ та ризики для Великого будівництва

Ваграм Степанян, представник МВФ в Україні (Фото:Наталія Кравчук / НВ)
Чому Україна так довго рухалася до отримання другого траншу МВФ, чого варта економічна політика Кабміну та чи можна реалізувати мільярдні програми Зеленського — про це журнал НВ поговорив із Ваграмом Степаняном, представником фонду в Києві.
Учервні минулого року Україна отримала нову програму співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ), а рік по тому — нового представника цієї організації в Києві, вірменського економіста Ваграма Степаняна. Той змінив на цій позиції шведського фахівця з фінансування програм розвитку Йосту Люнгмана.
Степанян працює в МВФ понад 12 років. Перед переїздом до Києва він був головним економістом у відділі фонду, який фокусується на економіці ОАЕ.
Степанян має досвід консультування на теми монетарних, фіскальних та структурних реформ деяких східноєвропейських урядів. Освітнє резюме економіста включає аж три університети: Вірменський державний економічний, Американський університет Вірменії та Лондонський.
У Києві Степанян долучився до адміністрування програми stand-by розміром близько $ 5 млрд, яку Україна отримала від МВФ минулого року після ухвалення законів про ринок землі та неповернення ПриватБанку колишнім власникам. Отримавши на початку транш розміром у $ 2,1 млрд, український уряд дочекався наступної виплати більше ніж за рік. Разом із грішми країна отримала і новий меморандум із МВФ, у якому розписано пріоритети в економічних та політичних реформах на найближчий час.
Чому виконання програми йде не дуже швидкими темпами та про очікування фонду від України НВ і поспілкувався зі Степаняном.
— Україна в листопаді отримала від МВФ довгоочікуваний транш розміром у $ 700 млн. За планом він мав надійти раніше. Чому це сталося лише зараз та наскільки це віддзеркалює схвалення фондом нинішньої економічної політики держави?
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.