Найстарішому банку в світі загрожує поглинання

19 серпня 2021, 10:52

Після незадовільних результатів стрес-тестування банк Monte dei Paschi di Siena, заснований в 1472 році, може поглинути UniCredit.

Газета New York TImes зазначає, що в минулому місяці Banca Monte dei Paschi di Siena, найстаріший банк в світі, виявився найслабшим кредитором в Європі. Його результати в ході перевірки фінансового здоров'я виявилися гіршими, ніж у будь-якого іншого європейського банку.

Відео дня

Стрес-тестування показало, що серйозна рецесія знищить капітал банку. Це змусило італійський уряд змиритися з тим, що його діяльність протягом п'яти з половиною століть добігає кінця. З подачі італійської влади, UniCredit, один з найбільших банків Італії, заявив минулого місяця, що веде переговори про покупку Monte dei Paschi за умови, що уряд залишить собі все прострочені позики.

Бренд Monte dei Paschi, ймовірно, продовжить існувати в банківських відділеннях в центральній Італії і після поглинання, тому клієнти навряд чи помітять різницю, принаймні спочатку. Однак банк перестане бути самостійною фінустановою і живим нагадуванням про те, що банківську справу винайшли в основному італійські купці в епоху Відродження.

Управління операціями банку буде здійснюватися зі штаб-квартири UniCredit в Мілані, а не з офісу Monte dei Paschi в старому кварталі Сієни. Ймовірно, титул найстарішого банку перейде до Berenberg Bank, який був оснований в Гамбурзі в 1590 році.

NYT зазначає, що для Сієни і її околиць проблеми Monte dei Paschi є не тільки економічним, але і психологічним ударом. Банк є найбільшим приватним працедавцем Сієни, а фонд, якому він належав, виділяв гроші на різні міські потреби - наприклад, на дитячі садки і швидку допомогу. Італійські ЗМІ пишуть, що продаж банку UniCredit, ймовірно, призведе до скорочення до 5 000 робочих місць, що становить третину від нинішнього числа співробітників.

«Monte dei Paschi - це частина плоті і крові міста», - каже Мауріціо Бьянкіні, місцевий журналіст і колишній керівник відділу комунікацій банку.

Виживання Monte dei Paschi роками було під питанням. Проблеми почалися в 2008 році, коли він заплатив більше, ніж міг собі дозволити, за поглинання конкурента і став третім за величиною банком Італії після Intesa Sanpaolo і UniCredit.

У 2013 році на тлі розслідування про приховування зростаючих збитків від регулюючих органів і акціонерів, Девід Россі, голова відділу комунікацій Monte dei Paschi, був знайдений мертвим в провулку під вікном свого офісу. Його смерть була схожа на самогубство, хоча родичі переконані, що його вбили, тому що він занадто багато знав. Поліція так і не знайшла переконливих доказів порушень з боку банку.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X