Центробанк КНР знизив ключові ставки всупереч прогнозам економістів

15 серпня 2022, 15:51
Центробанк Китаю знизив ключову процентну ставку вдруге з початку року (Фото:REUTERS/Jason Lee)

Центробанк Китаю знизив ключову процентну ставку вдруге з початку року (Фото:REUTERS/Jason Lee)

Центробанк Китаю знизив ключові ставки всупереч прогнозам економістів.

Центробанк КНР несподівано знизив ключову відсоткову ставку вдруге цього року, щоб спробувати пожвавити попит на кредити для підтримки економіки, що постраждала від COVID. Про це пише Reuters.

Відео дня

Також регулятор вилучив частину готівки з банківської системи. За оцінками експертів, таким чином китайська влада прагне підтримати мляву економіку, тоді як центробанки інших країн з цією ж метою підвищують відсоткові ставки.

Також Народний банк Китаю знижує ставку за однорічними середньостроковими кредитами ( MLF) у розмірі 400 млрд юанів ( $59,33 млрд) деяким фінансовим установам на 10 базисних пунктів ( Б.П.) До 2,75%. від 2,85%.

Свій крок центробанк Китаю пояснив « Підтримкою ліквідності банківської системи на достатньому рівні». У понеділок підійшов термін погашення кредитів MLF на суму 600 млрд юанів, і вжитий захід означає чисте вилучення з банківської системи ліквідності обсягом 200 млрд юанів.

Зниження вартості запозичень за зворотним репо дозволяє НБК зробити вливання ліквідності на 2 млрд юанів.

За тиждень раніше більшість експертів очікували, що ставка MLF залишиться незмінною. Дехто прогнозував її часткове підвищення.

На думку експертів, зниження ставок стало відповіддю Пекіна на слабкі дані щодо кредитів, опублікованих наприкінці минулого тижня.

У липні обсяг нового банківського кредитування в Китаї впав у липні більше, ніж очікувалося на тлі нових спалахів COVID-19, побоювань з приводу зайнятості та кризи нерухомості, що поглиблюється.

У той же час експерти називають зниження ставок « передчасним» кроком, оскільки в майбутньому простір для ухвалення політичних рішень звузиться.

Нагадаємо, що 2021 Китай закінчив з максимальним профіцитом зовнішньоторговельного балансу за всю історію — $676,43 млрд.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X