Це як "країна-алкоголік". Заступник голови Ради НБУ попередив про ризик інфляції, порівнявши її з похмільним синдромом

5 лютого 2019, 18:15

Заступник голови Ради Національного банку Тимофій Милованов попередив про ризик інфляції в Україні в разі недотримання дисциплінованої бюджетної та монетарної політики.

В інтерв'ю Радіо НВ він зазначив, що впоратися з інфляцією в 2014-2015 роках допомогло рішення "відпустити" обмінний курс гривні.

"Зараз ми бачимо, що він [обмінний курс, - Ред.] менше коливається, більш гладко відбуваються ці зміни, як ринково працює. Щоб це побудувати, потрібно було збудувати, змінити тип мислення - чи тип прийняття рішень - НБУ. Це інші люди, по-іншому приймають рішення. І це було великою кров'ю зроблено, великою біллю для всіх, для країни, з економічної точки зору", - підкреслив він.

Відео дня

Однак Милованов додав, що в разі непродовження "дисциплінованої бюджетної та монетарної політики" можлива повторна інфляція.

"Я розумію, що це як "країна-алкоголік". Вона пила (чи "бухала" навіть), можна сказати, 20 років і намагається перестати. Допилася до того, що ледь не вмерла. І стало добре. І є така небезпека, що цей "алкоголік" може сказати: "Слухай, так я непогано себе почуваю, я так ніколи себе добре не почував. Може, ще 100 грам можна?", - сказав економіст.

Нагадаємо, в грудні 2018 року Національний банк України затвердив Стратегію макропруденційної політики, в якій визначив порядок виявлення накопичення системних ризиків у фінансовому секторі і реагування у разі їх реалізації.

Стратегія визначає шість проміжних цілей: недопущення надмірного зростання кредитування; недопущення накопичення дефіциту ліквідності; обмеження концентрації ризиків; обмеження впливу перекручених стимулів; підвищення стійкості фінансової інфраструктури; зниження рівня доларизації в секторі.

Показати ще новини
Радіо NV
X