Британський референдум спровокував зростання курсу фунта, інвестори прогнозують перемогу прихильників ЄС

23 червня 2016, 20:26
Курс фунта стерлінгів продемонстрував на тлі референдуму щодо ЄС найвищий ріст за 2016 рік, інвестори прогнозую перемогу противників Brexit

Як пише Европравда з посиланням на Reuters, таке зростання відбувається на тлі очікувань інвесторів, які припускають, що британці проголосують за збереження країни в Європейському Союзі.

Відео дня

"Ринки – найкращий індикатор того, що відбувається, і вони кажуть, що Велика Британія залишиться. Ключовим є сильний стрибок курсу фунта", – цитує агенція Пітера Карділло, головного економіста Standard First Financial з Нью-Йорка.

Також повідомляється, що курс фунта розглядають в якості головного індикатора очікувань щодо результатів референдуму з членства в ЄС, протягом останніх шести місяців кампанії, курс виріс на 0,7% – до 1,48 долара за фунт.

Відзначимо, що опубліковане 23 червня опитування центру Ipsos MORI свідчить про перевагу прихильників членства Великої Британії в ЄС над його противниками.

Згідно з опитуванням, проведеним у вівторок і середу (до 21.00 за місцевим часом),
52% британців виступили за те, щоб залишитися в ЄС, 48% респондентів висловилися за вихід з об'єднання.

Виборчі дільниці для голосування на референдумі щодо членство країни в ЄС розпочали роботу вранці, 23 червня. Для участі в референдумі зареєструвалася рекордна кількість осіб - майже 47 млн підданих.

Згідно з даними ЗМІ, явка в першій половині дня була досить високою, на окремих дільницях спостерігалися черги.

Голосування завершиться о 22:00 за місцевим часом, підсумки референдуму оголосять 24 червня.

Прем'єр-міністр Великої Британії Девід Камерон і лідер євроскептиків Найджел Фараджвиступили з фінальним закликом до співвітчизників в день референдуму.

Показати ще новини
Радіо НВ
X