Британський фунт впав до 30-річного мінімуму

24 червня 2016, 11:38
У п'ятницю, 24 червня, після проведеного напередодні референдуму про вихід Великобританії зі складу Європейського Союзу британська національна валюта - фунт стерлінгів - впала до 30-річного мінімуму

Як пише Reuters, фунт впав більш ніж на 10%, досягнувши мінімуму, зафіксованого в 1985 році, і викликавши приплив капіталу в безпечні єну та швейцарський франк.

Зокрема, британська валюта обвалилася до 1,3228 долара за фунт - найнижчого рівня з моменту підписання найбільшими економіками угоди про ослаблення долара у вересні 1985 року. Близько 7:30 за лондонським часом, фунт додав у ціні близько 4 центів і торгувався на рівні 1,3666 долара за фунт.

Відео дня

Аналітики очікують місяці економічного й політичного хаосу, який загальмує зростання британських ринків.

"Великобританія проголосувала за вихід з ЄС, і це рішення б'є по британській економіці в важкий час", - сказав глава відділу валютної стратегії в банку Morgan Stanley Ханс Редекер і додав, що в його банку прогнозують падіння фунта до рівня 1,25-1,30 долара.

Нагадаємо, на тлі перших новин про результати голосування, за яким прихильники виходу на піввідсотка обігнали в перших п'яти округах тих, хто проголосував за збереження членства, ціна золота виросла, а фунт стерлінгів впав нижче позначки $1,44.

Азіатські фондові індекси різко знижуються через рішення британців відмовитися від членства в Євросоюзі. Найбільше страждають акції компаній, так чи інакше пов'язаних з британською економікою.

51,9% британців проголосували за вихід країни з ЄС (Brexit), що стало для світових ринків неприємним сюрпризом.

НВ

Редактор: Марія Кабацій
Показати ще новини
Радіо NV
X