Британія відбирає гроші сумнівного походження у сина екс-прем'єра Молдови

19 лютого, 15:54
1307
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Британія відбирає гроші сумнівного походження у сина екс-прем'єра Молдови - фото

EPA

У Великій Британії почалася активна боротьба з сумнівними грошима

Велика Британія продовжує очищення репутації країни, де відмиваються гроші нажиті злочинним шляхом. Суд лондонського Сіті 9 лютого 2019 року ухвалив рішення конфіскувати майже 500 тис. фунтів у 22-річного студента, джерело доходу яких він не зміг пояснити. Молода людина виявилася Владом Філатом, сином засудженого екс-прем'єр-міністра Молдови, який відбуває зараз тюремний термін за звинуваченням у крадіжці грошової суми еквівалентної 12,5% ВВП країни.

Національне агентство з боротьби зі злочинністю Великої Британії (NCA) звернуло увагу на Влада Філата, коли він орендував розкішні апартаменти за півмільйона фунтів і купив автомобіль Bently за 200 тис. фунтів, внісши відразу готівкою на рахунок магазину 100 тис. фунтів.

Рішення суду було прийнято на підставі нового закону, який набрав чинності два роки тому, згідно з яким, якщо обвинувачений не може довести, що гроші не були отримані у незаконний спосіб, то кошти конфіскують. Мета закону полягає у тому, щоб ускладнити перебування злочинців у Великій Британії.

За даними NCA, яке подало позов проти Влада Філата з проханням конфіскувати його гроші, він прибув вчиться у Лондон у 2016 році, відразу ж, після того як його батька відправили за ґрати на дев'ять років корупційні схеми та крадіжку $1 млрд або 12,5% ВВП країни.

Як зазначає NCA, Філат-молодший вів «екстравагантний спосіб життя, витрачав значні суми грошей на предмети розкоші і послуги».

Британські правоохоронці визначили 3 критерії, які вказують на сумнівність походження багатства у молодого студента:

1.         У нього немає доходу у Великій Британії.

2.         Його банківські рахунки поповнювалися готівкою і переказами від юросіб з Кайманових островів і Туреччини.

3.         Його батько сидить у в'язниці за звинуваченням у крадіжці великої суми грошових коштів.

Суддя заморозив банківські рахунки Філата-молодшого в травні 2018 року. Відповідно до закону, у замороженому стані гроші перебувають протягом двох років. За цей час, власник грошей повинен навести вагомі аргументи, що вказують на законне джерело доходу. У разі, якщо доказів немає, кошти конфіскують.

Першою жертвою цього закону стала Замира Хаджіева дружина екс-голови Міжнародного банку Азербайджану. За позовом NCA суд заморозив її гроші, тепер їй потрібно пояснити, де вона взяла десятки мільйонів доларів на придбання будинку в дорогому районі Лондона й маєтки з гольф-полем.

У фокусі NCA знаходяться люди двох категорій: 1. політики, держслужбовці та їх близькі, з країни поза Європейського союзу. 2. люди, що підозрюються у злочинах на території Великої Британії або за кордоном.

Українські чиновники теж полюбляют витрачати гроші у Лондоні. Як відомо, за даними видання "Наші гроші" у колишнього голови ДФС Романа Насирова є квартира в Лондоні і банківский рахунок у Британії на $300 тис.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

ТОП 3

Фінанси

Сьогодні, 09:30

thumb img
Що з курсом. Хто зупинив девальвацію гривні і який прогноз після виборів
2475
Фінанси

Сьогодні, 11:59

thumb img
Україні доведеться виплатити майже $16 млрд за зовнішнім боргом в 2019 році
789
Фінанси

Сьогодні, 09:45

thumb img
Український банк вперше провів із клієнтом валютний своп із гривнею - Нацбанк
423

Головне

Політика

Вчора, 19:48

thumb img
Тимошенко та Коломойський ведуть узгоджену кампанію проти президента - штаб Порошенка
Фінанси

Сьогодні, 08:43

thumb img
У 2019 економічне зростання тимчасово сповільниться до 2,5% - НБУ
Інше

Вчора, 22:36

thumb img
Визначилась володарка Великого кришталевого глобуса біатлонного сезону