Британія відбирає гроші сумнівного походження у сина екс-прем'єра Молдови

19 лютого 2019, 15:54

Велика Британія продовжує очищення репутації країни, де відмиваються гроші нажиті злочинним шляхом. Суд лондонського Сіті 9 лютого 2019 року ухвалив рішення конфіскувати майже 500 тис. фунтів у 22-річного студента, джерело доходу яких він не зміг пояснити. Молода людина виявилася Владом Філатом, сином засудженого екс-прем'єр-міністра Молдови, який відбуває зараз тюремний термін за звинуваченням у крадіжці грошової суми еквівалентної 12,5% ВВП країни.

Відео дня

Національне агентство з боротьби зі злочинністю Великої Британії (NCA) звернуло увагу на Влада Філата, коли він орендував розкішні апартаменти за півмільйона фунтів і купив автомобіль Bently за 200 тис. фунтів, внісши відразу готівкою на рахунок магазину 100 тис. фунтів.

Рішення суду було прийнято на підставі нового закону, який набрав чинності два роки тому, згідно з яким, якщо обвинувачений не може довести, що гроші не були отримані у незаконний спосіб, то кошти конфіскують. Мета закону полягає у тому, щоб ускладнити перебування злочинців у Великій Британії.

За даними NCA, яке подало позов проти Влада Філата з проханням конфіскувати його гроші, він прибув вчиться у Лондон у 2016 році, відразу ж, після того як його батька відправили за ґрати на дев'ять років корупційні схеми та крадіжку $1 млрд або 12,5% ВВП країни.

Як зазначає NCA, Філат-молодший вів «екстравагантний спосіб життя, витрачав значні суми грошей на предмети розкоші і послуги».

Британські правоохоронці визначили 3 критерії, які вказують на сумнівність походження багатства у молодого студента:

1.         У нього немає доходу у Великій Британії.

2.         Його банківські рахунки поповнювалися готівкою і переказами від юросіб з Кайманових островів і Туреччини.

3.         Його батько сидить у в'язниці за звинуваченням у крадіжці великої суми грошових коштів.

Суддя заморозив банківські рахунки Філата-молодшого в травні 2018 року. Відповідно до закону, у замороженому стані гроші перебувають протягом двох років. За цей час, власник грошей повинен навести вагомі аргументи, що вказують на законне джерело доходу. У разі, якщо доказів немає, кошти конфіскують.

Першою жертвою цього закону стала Замира Хаджіева дружина екс-голови Міжнародного банку Азербайджану. За позовом NCA суд заморозив її гроші, тепер їй потрібно пояснити, де вона взяла десятки мільйонів доларів на придбання будинку в дорогому районі Лондона й маєтки з гольф-полем.

У фокусі NCA знаходяться люди двох категорій: 1. політики, держслужбовці та їх близькі, з країни поза Європейського союзу. 2. люди, що підозрюються у злочинах на території Великої Британії або за кордоном.

Українські чиновники теж полюбляют витрачати гроші у Лондоні. Як відомо, за даними видання "Наші гроші" у колишнього голови ДФС Романа Насирова є квартира в Лондоні і банківский рахунок у Британії на $300 тис.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X