Суд Лондона відмовився розглядати справу проти Боголюбова на $ 500 млн

8 лютого 2018, 11:37

Колишній співвласник Приватбанку бізнесмен Геннадій Боголюбов святкує першу перемогу в багатомільйонному спорі з криворізьким бізнесменом Вадимом Шульманом.

Високий суд Англії та Уельсу на початку лютого завершив розгляд одного з етапів спору між екс-співвласниками Приватбанку Геннадієм Боголюбовим, Ігорем Коломойським і криворізьким бізнесменом Вадимом Шульманом за звинуваченням у крадіжці $500 млн.

Відео дня

В кінці грудня 2017 року суді пройшли усні слухання за клопотанням Боголюбова в цьому процесі. Остаточне рішення було винесено 2 лютого цього року. Суд встав на сторону дніпропетровського бізнесмена.

"Суд не має юрисдикції розглядати позов проти Боголюбова", - йдеться в документі, який цитує liga.net.


Вадим Шульман - колишній партнер Коломойського і Боголюбова по гірничо-металургійному бізнесу. В травні 2017 року він подав позов до лондонського суду з вимогою відшкодувати йому $500 млн, які нібито були ними викрадені, починаючи з 2000 року. Шульман стверджує, що дніпропетровські бізнесмени використовували 15-річну дружбу, щоб обдурити його в ряді угод.


Влітку 2017 року Боголюбов подав клопотання, яким просив не визнавати юрисдикцію лондонського суду, оскільки він вже не проживає в Лондоні. Український бізнесмен заявив суду, що в кінці 2016 - початку 2017 роки він став податковим резидентом Швейцарії, куди переїхав з Лондона. Боголюбов вирішив осісти в Женеві, де проживає його давній партнер і друг Коломойський.

Через рішення про переїзд, згідно з показаннями Боголюбова, вони з дружиною Софією, яка вважала за краще залишитися в Лондоні, вирішили розлучитися в червні 2016 року.

Адвокати Шульмана наполягали, що Боголюбов продовжує бути податковим резидентом Британії, а його недавній переїзд до Швейцарії - лише спроба уникнути інших судових позовів, в тому числі претензій уряду України у справі ПриватБанку.

Вони стверджували, що переїзд Боголюбова пов'язаний із заморожуванням лондонським судом його активів за позовом російської Татнафти, а також ризиком кримінального переслідування у зв'язку з націоналізацією Приватбанку. Один з позовів проти Боголюбова та Коломойського у справі Приватбанку поданий саме до англійського суду.

Боголюбов же повідомив, що "він відвідав українське консульство в зв'язку з переїздом в Женеву". Крім того, адвокати Боголюбова надали виписки з тренажерного залу, який бізнесмен активно відвідував. З 17 січня по 12 травня зафіксовано десять чеків, з травня по 13 листопада 2017 року - дев'ятнадцять.

"Відвідини тренажерного залу в Женеві самі по собі не доводять, що Боголюбов фактично проживав в Женеві. З іншого боку, з огляду на їх регулярність і кількість, вони свідчать про значну присутність там, - йдеться в рішенні суду. -... В світлі інших фактів - отримання медичної страховки, оренди житла і так далі - очевидно, що Боголюбов перестав жити в будинку на Белгрейв-Сквер у Лондоні... Таким чином, цей суд не має юрисдикції розглядати позов проти Боголюбова ".

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Вадиму Шульману 58 років, він родом з Кривого Рогу, зробив свій статок в 1990-х роках на перевезеннях вугілля з Донецької області на заводи в Дніпрі.


У грудні 2017 року Приватбанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського і Боголюбова, а також афілійованих з ними компаній. Як забезпечувальний захід англійська суд видав наказ про всесвітній арешт активів Коломойського і Боголюбова на суму понад $2,5 млрд.

Показати ще новини
Радіо NV
X