Судове віяло від олігарха. Боголюбов подав чотири позови проти націоналізації ПриватБанку, щоб вибрати конкретного суддю

23 жовтня 2020, 18:01

Колишній власник Приватбанку Геннадій Боголюбов подав чотири позови з метою скасувати націоналізацію ПриваБанк, три з яких були залишені «без руху» через несплату судового збору

Як стало відомо НВ Бізнес, три з чотирьох позовів, які подав мільярдер, основний бізнес-партнер Ігоря Коломойського Геннадій Боголюбов до Господарського суду Києва були залишені без руху. Про це свідчать дані реєстру судових справ.

Відео дня

Так, мова йде про позов, де було оскаржено визнання недійсним договору купівлі-продажу акцій Приватбанку Міністерству фінансів під час націоналізації банку за 1 грн (відповідач Мінфін, Фонд гарантування вкладів фізосіб, Укргазбанк). Відзначимо, що аналогічний позов був поданий Ігорем Коломойським до Господарського суду Києва, де його розглядала суддя Шкурдова. Однак його розгляд було призупинено до моменту винесення рішення Шостим апеляційним адміністративним судом Києва на рішення про скасування націоналізації ПриватБанку Окружним адмінсудом Києва від 18 квітня 2019 року. Зараз Коломойський намагається відновити процес Шкурдовой.

А також був залишений без руху позов про визначення розміру статутного капіталу та частки акцій в статутному капіталі держбанку (відповідач Кабмін і ПриватБанку). Зокрема, Боголюбов вимагає визначити статутний капітал ПриватБанку в розмірі 21,256 млрд грн, а також свою частку в ньому в розмірі 33,2525%. На даний момент в держреєстрі зазначений статутний капіталу ПриватБанку в 206,06 млрд грн, які на 100% належить державі.

І третій, зупинений позов, про витребування майна з чужого (державного) незаконного володіння 33,2525% акцій, що належали йому на праві приватної власності за станом на день націоналізації - 18 січень 2016 року (Відповідачі Кабмін, депозитарій ТОВ Солід Дніпро, третя сторона ПриватБанку). Партнер Коломойського просить зобов'язати Укрексімбанк виконати депозитарну операцію списання цих акцій з рахунку в цінних паперах держави на рахунок Боголюбова в депозитарній установі ТОВ Солід Дніпро.

За всіма трьома позовами причиною того, що вони залишилися без руху стало те, що з незрозумілих причин сторона позивача не сплатила судовий збір та не вказала адресу реєстрації Геннадія Боголюбова.

Єдиний з чотирьох позовів, який ще знаходиться на розгляді - про визнання права власності на акції ПриватБанку. Відзначимо, що суддя Олена Чинчин розглядає цей позов, також веде справу Олександра Дубілета з аналогічним предметом позову, різниця лише в тому, що колишній топ-менеджер хоче повернути в своє володіння 2,5% акцій Приватбанку.

Виходячи з цих даних, опитані НВ Бізнес юристи вважають, що в діях Боголюбова проглядаються ознаки маніпуляції автоматичною системою розподілу справ серед суддів, відоме як «Віяло», коли подається кілька позовів, частина з яких з різних причин перестає розглядатися, але одне потрапляючи до потрібного судді, отримує подальший розвиток.

Як повідомляв НВ Бізнес , основний бізнес-партнер Ігоря Коломойського і колишній власник Приватбанку Геннадій Боголюбов вперше подав чотири позови до Господарського суду Києва, пов'язані з націоналізацією ПриватБанку.

Нагадаємо, Шостий апеляційний адміністративний суд Києва поновив справу про оскарження державою рішення Окружного адмінсуду Києва від 18 квітня про скасування націоналізації ПриватБанку. Відповідно до системи судових реєстрів слухання призначені на 26 листопада 2020 року.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X