Бюджет з урахуванням "дуже низьких" цін на нафту. Саудівська Аравія вирішила економити ресурси

28 грудня 2015, 20:22
Саудівська Аравія прийняла бюджет на 2016 рік з урахуванням "дуже низьких" цін на нафту, що передбачає перегляд тарифів заради економії ресурсів

Доходи бюджету складуть 514 млрд ріалів ($137 млрд), витрати – 840 млрд ріалів ($224 млрд), передає Slon.ru із посиланням на повідомлення Міністерство фінансів королівства.

Відео дня

У зв'язку з дуже низькими нафтовими цінами у Саудівській Аравії мають намір оптимізувати капітальні витрати і знизити витрати на заробітну плату.

Крім того, влада планує структурні реформи в економіці для зниження залежності бюджету від цін на нафту, зокрема приватизацію державних активів.

Саудівська Аравія також має намір переглянути тарифи на воду та електроенергію з метою економії ресурсів і їх ефективного використання.

У цілому для подолання наслідків падіння цін на нафту у бюджеті королівства передбачено 183 млрд ріалів ($49 млрд).

Найбільша стаття саудівського бюджету-2016 - витрати на військові потреби і питання безпеки – 213 млрд ріалів ($57 млрд).

Дефіцит бюджету королівства, який планують покривати за рахунок зовнішніх позик, перевищить 326 млрд ріалів або $87 млрд.

Видання також зазначає, що бюджет-2016 - перший, прийнятий за короля Салмана, який зійшов на трон на початку року.

Нагадаємо, 13 жовтня повідомлялося, що Саудівська Аравія почала постачання дешевої нафти в Польщу, витісняючи російську сировину.

Раніше світові ціни на нафту пішли вниз на тлі побоювань за надлишок пропозиції на ринку сировини напередодні публікації даних Міненерго США щодо запасів нафти у країні. Ціна лютневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent опустилася до 37,72 долара за барель, на нафту марки WTI - до 37,73 долара за барель.

Повідомлялося також, що аналітики спрогнозували падіння цін на нафту до 20 дол/бар у 2016 році.

Показати ще новини
Радіо NV
X