Бізнес вивів з України $2,1 млрд дивідендів за останні півтора року

10 листопада 2017, 15:24
Обсяг операцій з репатріації дивідендів з України склав $2,1 млрд з червня 2016 року

Такі дані повідомив Національний банк України, передають Українські новини.

Як зазначив регулятор, це поки лише половина з тих коштів, які бізнес розраховував перерахувати за кордон з моменту зняття заборони Нацбанком на здійснення таких операцій.

Відео дня

"Це становить майже 42% від суми, заявленої компаніями, які повідомляли банкам про наміри репатріювати дивіденди", - констатували в НБУ.

Зазначимо, що загальний обсяг дивідендів, нарахованих за результатами 2016 року, станом на 8 листопада становив $534 млн.

НБУ також повідомив, що операції з купівлі валюти на міжбанківському валютному ринку для виплати дивідендів не мають істотного впливу на стан валютного ринку, оскільки становлять лише 3,2% від загального обсягу операцій з купівлі валюти.

Крім того, гранична сума дивідендів, яку дозволяється платити у валюті за кордон, встановлена на рівні $5 млн на одну людину (емітента, депозитарна установа або іноземного інвестора) протягом одного місяця.

Таким чином, зазначають в Нацбанку, попит на валюту з метою репатріації дивідендів рівномірно розподілений в часі.

Нагадаємо, НБУ зняв заборону на репатріацію дивідендів з 7 червня 2016 року, в рамках лібералізації валютного регулювання. Надалі регулятор має намір продовжити збільшення ліміту по репатріації, заявивши це пріоритетним напрямком валютної лібералізації.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X