Бізнес активізував зняття валютних депозитів на тлі падіння гривні

10 листопада 2017, 14:05
Обсяг гривневих депозитів в українських банках за жовтень зріс на 0,3% - до 449,4 млрд грн, тоді як валютних - скоротився на 1,8%, до $13,6 млрд в доларовому еквіваленті

Такі оперативні дані повідомив Національний банк України в своєму новому огляді банківського сектора станом на початок листопада.

Залишки по депозитах банків в іноземній валюті (в доларовому еквіваленті) після незначного зростання у вересні скоротилися в жовтні на 1,8% до $13,6 млрд. Це пов'язано перш за все з скороченням залишків за депозитами бізнесу на 4,5%.

Відео дня

Разом з тим з початку року обсяг гривневих депозитів виріс на 5,6%, валютних - на 2,7%.

Раніше НБУ повідомив, що українці знову почали запасатися валютою в жовтні. Громадяни України вперше за останні три роки купили готівкової валюти за місяць більше, ніж продали: в жовтні населення продало банкам $ 709,6 млн, тоді як купило - на $ 712 млн. Останній раз покупка валюти перевищувала продаж в січні 2015 року.

Нагадаємо, обсяг депозитів в українських банках в 2016 році в національній валюті зріс на 8,7%, але при цьому знизився в іноземній валюті (в доларовому еквіваленті) на 0,4%.

Як повідомлялося, українські банки активізували видачу кредитів. У НБУ відзначають, що в III кварталі гривневі корпоративні кредити зросли на 4,8%, або майже на 20 млрд грн. При цьому їх зростання був обумовлений не реструктуризацією старих валютних кредитів, як раніше, а з видачею банками коротких кредитів стратегічним підприємствам (державні банки) і компаніям з іноземними інвестиціями.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X