Жителі Сальвадора спекулюють на безкоштовних біткоїнах від держави — Bloomberg

4 жовтня 2021, 11:08

Деякі жителі Сальвадора використовують отримані від держави $30 в біткоїнах на спекуляції з курсом криптовалюти. Інші - відразу знімають кошти в банкоматах.

Після визнання біткоїна офіційним засобом платежу в Сальвадорі, жителі країни отримали від уряду біткоїнів на суму в $30 через урядовий криптогаманець Chivo і багато хто почав використовувати ці гроші для спекуляцій на зростанні і падінні ціни криптовалюти, пише Bloomberg.

Відео дня

Як пише видання, багато користувачів займаються тільки спекуляціями на курсі біткоїна або ж просто витрачають видані державою кошти. Однак деякі сальвадорці вкладають в криптовалюту і власні гроші.

Як зазначає Bloomberg, видані державою $30 в біткоїнах - це приблизно 8% від мінімального розміру оплати праці в країні.

Відзначається, що частина жителів Сальвадора вивела біткоїн в долари при першій же можливості - в країні установлено близько 200 банкоматів для переведення в готівку криптовалюти. Біткоїни від держави нараховуються з умовою, що перед виведенням цієї суми в фіатні гроші користувач повинен провести хоча б одну транзакцію. Це обмеження користувачі обходять відправляючи гроші родичам, які відразу ж переказують кошти назад.

Нагадаємо, що Сальвадор став першою країною, де криптовалюту біткоїн визнали офіційним платіжним засобом. З 7 вересня жителі країни можуть розплачуватися криптовалютою, платити податки в біткоїнах і використовувати його для погашення іпотеки. Влада перерахувала громадянам по $30 в біткоїнах за установку офіційного криптовалютного гаманця Chivo, який може використовуватися для платежів у біткойнах і американських доларах.

Однак, не всім жителям країни сподобалася ідея президента Найіба Букела і в вересні в країні пройшли масові акції протесту проти визнання біткоїна офіційним засобом платежу.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X