«Немає цінності». Голова одного з найбільших хедж-фондів у світі порівняв бум криптовалют з тюльпаноманією

26 липня 2021, 18:56

У криптовалют «немає внутрішньої цінності», але вони створюють можливості для хедж-фондів через різкі коливання цін.

Про це генеральний директор Man Group Люк Елліс сказав в інтерв'ю Financial Times.

Man Group — найбільший у світі хедж-фонд серед тих, що торгуються на біржі. Він управляє активами на суму $127 млрд і відомий використанням кількісних моделей для отримання прибутку в результаті утворення на ринках цінових аномалій.

Відео дня

«Якщо ви подивитеся на криптовалюти в цілому, це чисто торговий інструмент. У цьому немає ніякої внутрішньої цінності. Це як цибулина тюльпана», — зазначив Елліс, маючи на увазі короткочасний сплеск ажіотажного попиту на цибулини тюльпанів в Нідерландах в 1636—1637 роки.

За словами Елліса, криптовалюти є одним з «ймовірно, 800 ринків, на яких ми торгуємо зараз». Вони підходять «для торгівлі, тому що ростуть і падають», але не обов’язково підійдуть як «продукт для управління активами», вважає очільник Man Group.

Як і багато хто в фінансовому світі, Елліс вірить у потенціал технології блокчейн щодо підвищення ефективності платіжних систем, але не згоден з ідеєю, що токени назавжди залишаться «інструментом з обмеженою пропозицією».

«Може бути нескінченна кількість різних криптовалют. Будь-хто може створити нову в будь-який день», — пояснив Елліс.

Нагадаємо, що сьогодні курс біткоїна ненадовго перевищив $39 000, показавши зростання більш ніж на 12% за останню добу.

Тижнем раніше курс біткоїна опускався нижче $30 000 на тлі повідомлень в китайських ЗМІ про те, що влада заборонила майнінг криптовалют.

Показати ще новини
Радіо NV
X