«Біткоїн ніколи не спить». Чому у вихідні спостерігаються стрибки вартості криптовалюти

11 січня 2021, 12:04

Стрибки вартості криптовалюти біткоїн по вихідних створюють проблеми для гравців ринку, які змушені працювати в неробочий час. Інакше вони ризикують пропустити потенційно прибуткові або небезпечні коливання цін, пише Reuters.

Агентство відзначає, що 2 січня, в першу суботу 2021 року, коли багато хто ще відпочивав після свят, вартість біткоїна вперше перевищила $30 тис. Це зростання ціни на 10% за один день було одним з декількох таких стрибків на вихідних і під час свят, які допомогли криптовалюті подорожчати на дві третини в період з початку грудня до початку січня.

Відео дня

За даними CryptoCompare, в цей період обсяги торгів на вихідних на шести основних криптовалютних біржах були на 10% вищими, ніж в будні дні. При цьому в перші 11 місяців 2020 року була навпаки: обсяги торгів по суботах і неділях були на 13% нижчими, ніж в традиційний торговий час.

Така зміна пов'язана зі зростаючим інтересом до криптовалюти з боку великих американських інвесторів, зокрема хедж-фондів. Вони використовують для торгівлі алгоритми, щоб купувати і продавати криптовалюту невеликими порціями, в тому числі у вихідні. Це робиться для того, щоб не так сильно впливати на ціни. Наприклад, так вчинила американська компанія-розробник програмного забезпечення MicroStrategy, яка купила біткоїнів на суму $425 млн.

Але це призводить до надмірних коливань цін у вихідні, коли ліквідність має тенденцію до зниження і менше біткоїнів доступно для покупки. Інші алгоритми і трейдери, які здійснюють операції вручну, також підсилюють волатильність.

З початку минулого року біткоїн подорожчав більш ніж в п'ять разів. Минулого тижня його вартість сягала $42 тис. Пізніше вона знизилася. Зараз біткоїн  торгується по $35,5 тис.

Показати ще новини
Радіо НВ
X