Удар за ударом. Біткоін всього за тиждень втратив $4000

16 січня 2018, 17:40

16 грудня світовий крипторинок пішов у круте піке. Практично всі основні цифрові валюти різко обвалилися, а найпопулярніша з них – Bitcoin – всього за кілька годин подешевшала майже на 15%.

Ще вранці, о 9:19 за київським часом, за Bitcoin давали $13,4 тис. за монету. Однак вже об 11 годині криптовалюта сягнула трохи більше, ніж $11,4 тис. Пізніше Bitcoin зміг дещо відновити позиції і до моменту написання матеріалу торгувався за приблизно $12 тис. за монету. А за тиждень Bitcoin втратив навіть більше – приблизно $4 тис.

Відео дня

Дані coinmarketcap/Bitcoin

Дані coinmarketcap/Bitcoin Фото:

Не менш гнітюча ситуація відбувається і з іншими популярними криптовалютами, які теж виявилися в "червоній зоні". Наприклад, Ethereum, який знаходиться на другому місці за капіталізацією після Bitcoin, за добу опустився на 13,8%, Ripple – на 20,9%, Bitcoin Cash – на 17,3%, а Cardano – на 20,1%.

Загальна вартість криптовалют опустилася нижче$600 млрд, вперше з початку цього року.

Різкий обвал крипторинку стався на фоні негативних новин з Китаю, уряд якого продовжує чинити тиск на ринок. Так, агентство Bloomberg, посилаючись на обізнані джерела повідомило, що тепер у центрі уваги китайських чиновників виявилися "онлайн-платформи та мобільні застосунки, що пропонують послуги обміну".

Влада Китаю має намір заблокувати доступ до місцевих та іноземних платформ для централізованого трейдингу, зазначив співрозмовник видання. Втім, поки невідомо, як законодавці планують класифікувати подібні майданчики.

Лишень минулого тижня з Китаю доходили інші негативні новини, які також обвалили курс Bitcoin. Тоді світові ЗМІ повідомляли про можливу заборону майнінгу в Китаї через високе споживання електроенергії для цих цілей. Тоді ж ринок сколихнули новини з іншої азіатської країни – Південної Кореї – одного з найбільших ринків з торгівлі криптовалютами. Представник адміністрації президента Південної Кореї Джонг Кі-джун пояснив, що уряд країни буде боротися з анонімним криптотрейдингом і притягати до відповідальності за маніпулювання ринком, відмивання грошей та шахрайські транзакції.

У той же час, той факт, що крипторинок залишається нерегульованим, грає проти нього самого. Відчуваючи свою безкарність, великі власники Bitcoin можуть штучно впливати на зниження або підвищення курсу.

"Це так звані ігри, які ведуть" кити", тобто великі власники криптовалют. Те ж саме, що було ц вересні минулого року", – відзначає керуючий партнер агентства LegalBlockBit Сергій Калінін.

За його словами, практично всі великі власники криптовалют якраз зосереджені в Китаї. Вони оперують великими обсягами, і така різка волатильність грає їм на руку. "Зараз все скуплять задешево, і через 2-3 дня ніхто не згадає вже", – вважає Калінін.

З такою думкою згоден засновник bitcoin-агенства Kuna та української біржі криптоактивів kuna Михайло Чобанян. За його словами, те, що зараз відбувається на крипторинку – лише спекулятивна гра: "Намагатися пояснити логікою чи ще чимось злети і падіння криптовалют зараз безглуздо".

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Він також пояснює, досить сильна економіка Bitcoin, порівняно з іншими криптовалютами, все ж є мізерно малою відносно його спекулятивної складової, якою користуються великі гравці.

Ще однією причиною падіння Bitcoin останнім часом є його різкий і фактично безпідставний стрибок у кінці минулого року до $20 тис. за монету, вважає керуючий партнер криптофонду Vanhealthing Ярослав Кологривов. Зараз відбувається так званий відкат від пікових значень.

Втім, за прогнозами Калініна, глобальний тренд Bitcoin на 2018 рік зростатиме. Однак, уточнює він, не варто забувати, що протягом року може бути ще 5 чи 6 падінь, подібних до сьогоднішнього.

"Потрібно розуміти, що на фондовому ринку заборонені штучні маніпуляції зі зростанням і обвалом курсу. На криптовалютному ринку це поки не регулюється, чим і користуються великі гравці", – додає він.

Показати ще новини
Радіо НВ
X