Bitcoin та інші. В Україні почали готувати закон про криптовалюти

29 вересня 2017, 09:19
Комітет Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності приступив до розробки законопроекту про регулювання обігу криптовалют в Україні

Про це заявив голова комітету Сергій Рибалка на своїй Facebook-сторінці.

"У нашому парламентському комітеті ми розпочали роботу над законопроектом про криптовалюти. Вони набирають все більшу популярність у світі", - пише він.

Відео дня

За його словами, Україна не може закривати очі на цю сферу. IT-потенціал України дозволяє претендувати на лідерство у розвитку нових фінансових технологій, і країні вкрай необхідний розвиток цивілізованого ринку.

Також це може сприяти залученню в Україну нових інвестицій, вважає Рибалка.

При цьому, він додав, що криптовалюта сьогодні - це вкрай ризикований спекулятивний фінансовий інструмент, який не має ніякої реальної вартості крім спекулятивного попиту.

"Тому досвід нашого банкопаду і фінансових пірамід зобов'язує нас думати про захист інтересів людей, яких можуть масово обдурити", - наголосив депутат.

Він також зазначив, що на нараді в комітеті були присутні представники НБУ, Мінфіну, інших державних органів, представники ринку криптовалюти, серйозні експерти.

"Збираємо думки і пропозиції і будемо писати проект закону", - уклав Рибалка.

Нагадаємо, що раніше заступник голови НБУ Олег Чурій заявив, що регулятор не може визнати криптовалюти валютою і попередив про ризики шахрайства.

Відзначимо, що у квітні в Японії наділили біткоіни і інші криптовалюта статусом платіжних засобів. Крім того, Південна Корея також має намір легалізувати криптовалюти.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X