Безготівкові розрахунки суб'єктів господарювання з фізособами знизять до 15 тис. грн

28 лютого 2019, 14:20

НБУ пропонує знизити безготівкові розрахунки суб'єктів господарювання з 50 тис. грн до 15 тис. грн

Про це йдеться у проекті постанови Національного банку України (НБУ) «Про затвердження Змін до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні».

Відео дня

Серед цілей нового документу НБУ вказав: зменшення використання готівки, розвиток безготівкового сегмента і детінізації економіки.

НБУ має намір встановити граничну суму розрахунків готівкою у розмірі 10% від суми, встановленої для фінансових операцій з готівкою, що підлягає обов'язковому фінансовому моніторингу.

Зокрема, до 15 тис. грн обмежать розрахунки фізосіб - довірених осіб суб'єктів господарювання, які отримали готівку під звіт для виконання окремих цивільно-правових дій від імені та за рахунок цього суб'єкта господарювання.

Документ також зобов'язує суб'єкти господарювання на вимогу банку надавати документи, що підтверджують розрахунки, в разі зняття готівки з поточних рахунків.

При цьому, гранична сума готівкових розрахунків фізосіб із суб'єктами господарювання у розмірі до 50 тис. грн включно залишиться без змін.

Раніше повідомлялося, що за даними Мінекономрозвитку України рівень тіньової економіки країни у січні-вересні 2018 року склав 32% від ВВП.

За інформацією НБУ, на 1 січня 2019 року в обігу було 400,1 млрд грн готівки.

Показати ще новини
Радіо NV
X