Втеча приватного капіталу з Росії прискорилася вдвічі

12 березня 2019, 18:29

У січні-лютому 2019 року чистий вивіз капіталу приватним сектором з Росії склав $18,6 млрд

Відтік капіталу з Росії з початку року збільшився вдвічі порівняно з січнем-лютим 2018 року, повідомляють Ведомости .

За попередньою оцінкою Центробанку РФ, в січні-лютому 2019 року чистий вивіз капіталу приватним сектором з Росії склав $18,6 млрд, що в 2,1 рази більше аналогічного показника минулого року ($8,7 млрд).

Відео дня

«Сальдо фінансових операцій приватного сектора в січні-лютому 2019 року сформувалося головним чином за рахунок збільшення чистих фінансових активів», - зазначає ЦБ РФ. Міжнародні резерви Росії через відновлення покупок валюти на внутрішньому ринку в рамках бюджетного правила збільшилися на $6,1 млрд.

За підсумками 2018 року чистий відтік капіталу приватного сектора з Росії збільшився в 2,7 рази в порівнянні з попереднім роком і досяг $67,5 млрд. За інформацією ЦБ, в 2018 році спостерігалося скорочення зовнішніх зобов'язань російських банків і одночасне зростання їх іноземних активів на тлі надходжень від експорту і накопичення валюти на рахунках. Останньому сприяло припиненне регулятором закупівлі валюти для Мінфіну по бюджетному правилу на відкритому ринку.

Згідно з базовим сценарієм ЦБ (при ціні на нафту в $55 за барель), в 2019 році році чистий відтік складе $20 млрд.

За розрахунками Bloomberg, за останні 25 років з Росії в офшори виведено близько $750 млрд.

Раніше повідомлялося, що Європарламент на пленарному засіданні в Страсбурзі прийняв резолюцію про відносини між ЄС і Росією .

Показати ще новини
Радіо NV
X