Банки, закриті за відмивання грошей і шахрайство, повернулися – глава НБУ

24 листопада 2016, 14:32
Два банки, які Національний банк України (НБУ) закрив за шахрайство та відмивання грошей, через суди відновили свою діяльність

Про це заявила голова НБУ Валерія Гонтарєва, повідомляє FinClub.

"Для нас не стало сюрпризом бажання власників неплатоспроможних банків за допомогою судів ухилитися від виконання своїх зобов'язань перед Нацбанком, перед вкладниками. Але в цьому році ці суди нас змогли реально здивувати. Це можна назвати "Зомбі повертаються", тому що зараз два банки, які ми вивели з ринку за шахрайські дії, відмивання грошей - банк Союз і банк Велес, вони нещодавно через суди відновили свою діяльність", - сказала вона.

Відео дня

При цьому Гонтарєва запевняє, що ні один з цих банків не отримає ліцензію назад.

Вона додала, що Велес був самим "брудним" із всіх банків, викритих у відмиванні коштів.

"Тільки цьому банку НБУ завадив в останньому році вивести майже $0,5 млрд за фіктивними контрактами. Цей банк належить акціонеру Бондарєву, який був спонсором партії Батьківщина. Я думаю, що ці шахрайські дії треба буде розглядати в судах, і наша прокуратура і СБУ повинні цим займатися", - пояснила глава НБУ.

Нагадаємо, що Вищий адміністративний суд України 21 вересня визнав протиправним та скасував постанову НБУ про відкликання банківської ліцензії банку Союз і відповідна постанова Фонду гарантування про початок процедури ліквідації. Київський апеляційний адміністративний суд 26 травня підтвердив правомірність прийняття постанови НБУ про ліквідацію банку Велес.

Раніше повідомлялося, що Гонтарєва заявила про те, що пауза міжнародної фінансової підтримки України, що виникла у зв'язку з популістською політикою ряду політичних сил та їх спробами домогтися дострокових виборів, у разі затягування далі початку 2017 року призведе до скорочення валютних резервів країни і створить серйозний ризик досягнутої макроекономічної стабільності.

Показати ще новини
Радіо НВ
X