Банки в рази зменшили ризики, пов’язані із кредитуванням підприємств своїх акціонерів

Банки в рази зменшили ризики, пов’язані із кредитуванням підприємств своїх акціонерів
Фото: banco.az
Норматив максимального розміру кредитного ризику за операціями з пов’язаними з банком особами (Н9) станом на 1 липня 2016 року склав 25,27%

Ще у січні поточного року цей показник становив 45,56%, а за результатами травня – 36,6%. Такі дані опубліковані на офіційному сайті Національного банку України.

Це, у тому числі, стало можливим завдяки тому, що збільшився регулятивний капітал банківської системи. Згідно інформації НБУ, обсяг регулятивного капіталу по системі банків у червні поточного року зріс на ₴2,4 млрд. Що було спричинено зростанням обсягу фактично сплаченого зареєстрованого статутного капіталу на ₴13,7 млрд та скороченням суми збитку на ₴6,7 млрд.

У той же час, згідно вимог центробанку, норматив такого інсайдерського кредитного ризику не повинен перевищувати 25%. На фоні того, що банківська система так і не розпочала ативно кредитувати і частка кредитів, що обслуговуються по системі падає, кредитні ризики банків можуть зростати. А отже банки мають продовжувати зменшувати частку кредитів, виданих пов’язаним із акціонером підприємствам.

Збільшення регулятивного капіталу також потягнуло за собою збільшення нормативу максимального розміру кредитного ризику на одного контрагента (Н7) з 21,50% на 1 червня до 21,56% на 1 липня, оскільки базою для розрахунку цього нормативу є регулятивний капітал, поділений на суму всіх вимог банку до позичальника і наданих фінансових зобов’язань.

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Фінанси ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: