Банки в рази зменшили ризики, пов’язані із кредитуванням підприємств своїх акціонерів

11 липня 2016, 15:55
122
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: banco.az

Норматив максимального розміру кредитного ризику за операціями з пов’язаними з банком особами (Н9) станом на 1 липня 2016 року склав 25,27%

Ще у січні поточного року цей показник становив 45,56%, а за результатами травня – 36,6%. Такі дані опубліковані на офіційному сайті Національного банку України.

Це, у тому числі, стало можливим завдяки тому, що збільшився регулятивний капітал банківської системи. Згідно інформації НБУ, обсяг регулятивного капіталу по системі банків у червні поточного року зріс на ₴2,4 млрд. Що було спричинено зростанням обсягу фактично сплаченого зареєстрованого статутного капіталу на ₴13,7 млрд та скороченням суми збитку на ₴6,7 млрд.

У той же час, згідно вимог центробанку, норматив такого інсайдерського кредитного ризику не повинен перевищувати 25%. На фоні того, що банківська система так і не розпочала ативно кредитувати і частка кредитів, що обслуговуються по системі падає, кредитні ризики банків можуть зростати. А отже банки мають продовжувати зменшувати частку кредитів, виданих пов’язаним із акціонером підприємствам.

Збільшення регулятивного капіталу також потягнуло за собою збільшення нормативу максимального розміру кредитного ризику на одного контрагента (Н7) з 21,50% на 1 червня до 21,56% на 1 липня, оскільки базою для розрахунку цього нормативу є регулятивний капітал, поділений на суму всіх вимог банку до позичальника і наданих фінансових зобов’язань.

Вибір редакції

Події

Вчора, 15:52

article_img
Заради дитини. В Україні пропонують урівняти права батьків-одинаків
Країни

Вчора, 16:44

article_img
В Іспанії намагаються врятувати малюка, який впав у вузьку свердловину глибиною 100 метрів
Економіка

Вчора, 18:18

article_img
Знову євробляхи. Україна побила власний рекорд за кількістю вживаних авто

Головне

Країни

Вчора, 21:24

article_img
Уряд Терези Мей подолав вотум недовіри
Події

Вчора, 18:01

article_img
На Донбасі у результаті знищення вантажівки поранено 10 українських військових, четверо у важкому стані
Політика

Вчора, 10:51

article_img
Дав гарантії. Кернес розповів, чому підтримує Порошенка