Банки стали частіше кредитувати бізнес і населення

22 січня 2018, 17:18

Українські банки розраховують на подальше зростання кредитування малого і середнього бізнесу (МСБ), а також населення протягом наступних 12 місяців.

Такими є результати опитування НБУ серед банків щодо умов кредитування. Документ оприлюдненому на сайті Національного банку України (НБУ).

"Найбільш оптимістичні очікування стосуються кредитування малих і середніх підприємств і надання споживчих кредитів", - говориться в звіті регулятора.

Відео дня

За даними НБУ, 72% опитаних банків очікують збільшення корпоративного кредитного портфеля протягом наступних 12 місяців, при цьому відповідні очікування зберігаються вже п'ятий квартал поспіль.

Зростання кредитування домогосподарств очікує 67% опитаних банків, що є максимальним відсотком з початку проведення опитування в 2015 році.

Крім того, вже традиційно оптимістичні очікування банків щодо подальшого припливу депозитів від населення і бізнесу.

Згідно з опитуванням, останнім часом помітно зросла частка схвалення банками заявок на кредити МСБ, при тому що три чверті респондентів в четвертому кварталі 2017 роки не міняли стандарти корпоративного кредитування. Зріс також рівень схвалення заявок на кредити населенню - як іпотечні, так і споживчі.

"На думку респондентів, основна причина зростання кредитування - зниження ставок. Крім того, цьому посприяло ослаблення банками вимог до застави", - повідомляється на веб-сайті НБУ.

Більшість банків очікує, що в першому кварталі поточного року стандарти кредитування не зміняться або будуть дещо пом'якшені. У той же час деякі великі банки планують посилити стандарти корпоративного кредитування і, в першу чергу, при наданні валютних кредитів.

Банки також відзначили істотне підвищення попиту населення і бізнесу на кредити протягом четвертого кварталу 2017 року. При цьому попит зростав на всі види кредитів, але найбільш швидко - на короткострокові і гривневі.

"Попит малих і середніх підприємств частково було викликане зниженням процентних ставок, великих - потребами в оборотному капіталі і інвестиціях. Головними драйверами попиту на іпотечні та споживчі кредити було зниження процентних ставок і поліпшення споживчих настроїв", - вважають опитані банки.

Трохи більша частина опитаних банків (52%) очікують подальшого зростання попиту бізнесу на кредити в першому кварталі 2018 року, 33% - на іпотечні кредити, 46% - на споживчі кредити.

Опитані банки також відзначили підвищення в четвертому кварталі 2017 року кредитного ризику: про це заявили 60% респондентів. У цей період також зросли, але в меншій мірі, валютний ризик і ризик ліквідності. Процентний ризик залишається низьким чотири квартали поспіль, операційний - не змінився.

У першому кварталі 2018 року банки очікують зростання кредитного, валютного та операційного ризиків, а також вперше, починаючи з третього кварталу 2015 року, зростання процентного ризику.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

За даними НБУ опитування проводилося в період з 20 грудня 2017 року по 10 січня 2018 року і стосувався результатів за четвертий квартал 2017 року і очікувань на перший квартал 2018 року і наступні 12 місяців. В опитуванні взяли участь кредитні менеджери 65 банків, на які припадає 97% загальних активів банківської системи.

Нагадаємо, НБУ прогнозує відновлення банківської системи в 2018 році. На думку регулятора, банківська система України в наступному році вийде на прибуток, попри очікуваний збиток в першому кварталі.

Показати ще новини
Радіо НВ
X