Банки отримали можливість позбутися проблемних боргів на півтрильйона гривень

23 листопада 2017, 16:34
Національний банк України (НБУ) завершив підготовку змін, які повинні спростити порядок продажу та передачі в управління проблемних боргів, яких вже накопичилося на 477 млрд грн

Про це пише FinClub з посиланням на копію законопроекту Про діяльність з управління заборгованістю, який опинився у розпорядженні видання.

Документ розроблявся з групою експертів, в тому числі, міжнародних.

Відео дня

Йдеться про створення спеціалізованих компаній з управління заборгованістю (КУЗ), які зможуть купувати у банків кредити, які не обслуговуються. При цьому банкам не доведеться отримувати у боржників дозвіл на продаж їх кредитів, можна буде лише повідомити про продаж або передачу боргу.

Передбачається, що створювати такі компанії зможе хто завгодно, лише треба буде внести дані про них до реєстру фінансових компаній, який веде Нацкомфінпослуг. Мінімальний статутний капітал складе не менше 30 млн грн в грошовому вираженні.

Діючі фінансові або факторингові компанії, які захочуть працювати з проблемною заборгованістю за новими правилами, зобов'язані будуть перереєструватися.

КУЗи готуватимуть варіанти погашення заборгованості, її реструктуризації, управляти активами (в тому числі передавати в оренду або лізинг третім особам), брати участь, згідно профільного закону, в процедурі фінансової реструктуризації.

У Податковий кодекс включать пільги для проблемних позичальників і компаній з управління заборгованістю. Такі компанії будуть повністю звільнені від сплати податку на прибуток, а прощена (анульована) заборгованість за тілом кредиту, відсотками, комісіями та штрафними санкціями не буде вважатися додатковим благом платника податків. Це означає, що юрособам не треба буде платити з них податок на прибуток, а фізособам - ПДФО.

Банкам також буде простіше: при продажу боргів дешевше номіналу та розформуванні резервів у них не виникатимуть податкові зобов'язання. Податкові пільги будуть діяти п'ять років - до 2023 року.

Раніше Верховна Рада прийняла за основу законопроект про створення в Україні централізованого кредитного реєстру, що дозволить поліпшити рівень оцінки кредитних ризиків банків з метою захисту інтересів вкладників та інших кредиторів.

Показати ще новини
Радіо NV
X