Банкам Латвії загрожують проблеми через ризикованих клієнтів

12 березня 2018, 10:45
702
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Звинувачений у відмиванні грошей ABLV Bank вже заявив про самоліквідацію

Будь-який з десяти банків в Латвії, який досі не врегулював роботу зі своїми іноземними клієнтами, може зіткнутися з проблемами.

Про це заявила міністр фінансів країни Дана Рейзніеце-Озола в передачі Ранкова панорама на ЛТБ, передає агентство Інтерфакс-Україна.

Коментуючи підсумки зустрічі із заступником секретаря Мінфіну США з питань боротьби з тероризмом Маршаллом Біллінгслі, що відбулася напередодні, міністр сказала, що такі банки можуть опинитися під посиленою увагою регулятора та контролюючих органів.

За її словами, протягом багатьох років у банків був "великий апетит" до роботи з ризикованими клієнтами, що стало свого роду бізнесом. "Але це вчорашній день, і у цього бізнесу немає майбутнього, тому банки мають дуже швидко переорієнтуватися. Думаю, що останні події стали хорошим сигналом і для інших банків про те, що часу для такої переорієнтації залишилося не так багато", - сказала глава Мінфіну.

На питання про те, чи може сягнути доля BLV Bank і інші латвійські банки, Рейзніеце-Озола відповіла, що в Латвії є, принаймні, десять банків, які ще не впорядкували свою роботу з іноземними клієнтами. Конкретні банки міністр не назвала.

В середині лютого структура Мінфіну США FinCEN оголосила, що планує запровадити щодо ABLV Bank санкції за реалізацію схем відмивання грошей в допомогу північнокорейської ядерної програми і нелегальних дій в Азербайджані, Росії та Україні. Як йдеться в заяві FinCEN, керівництво ABLV Bank до 2017 року використовувало хабарництво для здійснення впливу на посадових осіб в Латвії, намагаючись запобігти спрямованим проти нього правовим діям і зменшити загрози своїм діям високого ризику.

26 лютого ABLV Bank на позачергових загальних зборах акціонерів ухвалив рішення про самоліквідацію. 3 березня почалися виплати гарантованих відшкодувань клієнтам банку.

Банк відкидає всі звинувачення FinCEN, спростувати їх доручено ліквідаторам.

8 березня після зустрічі з представником Мінфіну США Рейзніеце-Озола заявила, що Латвія отримала від американських партнерів сигнал про те, що латвійські банки, як і раніше, відмивають гроші.

"Латвійський фінансовий сектор дорікають в тому, що банки використовуються для перерахування коштів, пов'язаних з схильними санкцій особами, підприємствами або країнами. Але американські партнери поки не передадуть ці факти Латвії. Під час зустрічі було ясно вказано, що у фінансовому секторі як і раніше є проблеми", - сказала міністр.

Вибір редакції

Країни

Вчора, 19:15

article_img
Новий ЮКОС? У Росії заарештували великого американського інвестора
Гаджети

Вчора, 15:00

article_img
Великий і гнучкий. Все, що відомо про майбутні смартфони Samsung
Події

Вчора, 21:29

article_img
Свої чужаки. Як СРСР знищував багатотисячну шведську громаду в Україні

Головне

Політика

Сьогодні, 09:34

article_img
"Ця опція на столі": Вакарчук не виключив своєї участі у парламентських виборах
Події

Вчора, 14:18

article_img
Зима у Києві побила 139-річний температурний рекорд
Геополітика

Сьогодні, 11:16

article_img
Україна увійшла до трійки лідерів за розміром завданих Росії збитків