Банкам дозволили видавати валютні кредити іноземним покупцям українських товарів

29 грудня 2017, 17:19
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Національний банк України (НБУ) запровадив низку додаткових змін для запровадження нового виду банківських рахунків ескроу. Зокрема, банкам дозволили видавати експортні кредити в валюті іноземним покупцям товарів українського походження.

Про це йдеться в повідомленні на сайті регулятора. Як зазначається, зміни набувають чинності 30 грудня 2017 року.

В НБУ пояснюють, що діюча редакція передбачає вимогу щодо надання уповноваженим банком-кредитором зовнішніх кредитів в іноземній тільки іноземним банкам-позичальникам.

Відео дня

"Національний банк України привів нормативно-правову базу у відповідність до змін, які відбулися останнім часом у законодавстві України, в тому числі для повноцінного запровадження рахунків умовного зберігання (ескроу)", - зазначає регулятор.

Так, змінами врегульовано порядок використання ескроу рахунків іноземними інвесторами при проведенні інвестиційної діяльності в Україні. Іноземним інвесторам надається право використовувати ескроу рахунки для здійснення будь-яких іноземних інвестицій в Україну (купівля/продаж нерухомості, корпоративних прав, цінних паперів тощо).

Крім того, передбачено спрощений порядок купівлі іноземної валюти за операціями з повернення іноземних інвестицій у зв’язку з продажем іноземним інвестором акцій за процедурою "сквіз-аут".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X