Банк Порошенка подав до суду на НБУ

28 березня 2018, 08:17
1835
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Банк Порошенка подав до суду на НБУ - фото

НБУ оштрафував банк Порошенка

16 березня Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження за позовом Міжнародного інвестиційного банку (МІБ) до Нацбанку України про визнання протиправними та скасування рішень від 12 лютого 2018 року №23 Про накладення штрафу на ПАТ Міжнародний інвестиційний банк і №24 Застереження.

Про це свідчить відповідна постанова суду, яку оприлюднено 26 березня, передає Finbalance.


Згідно з даними Нацбанку на 1 січня 2018 року, основним акціонером МІБ виступав президент України Петро Порошенко, який сумарно володіє 60% акцій фінустанови.

Міноритарними співвласниками виступають бізнес-партнери Порошенка - перший заступник голови фракції партії Блок Петра Порошенка Ігор Кононенко (14,9%), перший заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олег Гладковський і глава Дніпропетровського дослідного заводу Енергоавтоматика, голова наглядової ради компанії Іста-Центр Олег Зимін (обидва - по 9,9%).


При цьому, на якій саме підставі Національний банк України (НБУ) оштрафував МІБ, в судових матеріалах не уточнюється.

Свої позовні вимоги МІБ обґрунтовує тим, що оспорювані рішення прийняті НБУ "з порушенням принципів верховенства права, законності, обґрунтованості та розсудливості".

При цьому суд зобов'язав НБУ надати письмові пояснення за позовом (відгук) і докази в їх підтвердження, зокрема, копії документів, на підставі яких прийнято оспорювані рішення.

Раніше НБУ виключив Міжнародний інвестиційний банк з переліку фінустанов, яким потрібно пройти стрес-тест. У Нацбанку наполягали, що відповідне рішення було обґрунтованим.


Міжнародний інвестиційний банк заснований у 2008 році. Згідно з даними Нацбанку України, на 1 січня 2018 року по розміру загальних активів (9,4 млрд грн) банк займав 24-е місце серед 84 діючих банків.

Читайте новий номер журналу НВ

Передплатіть журнал НВ та читайте новий номер вже зараз. Передплатники також отримують доступ до архівних номерів журналу НВ. Вартість передплати журналу на 3 місяці усього 59 грн.

Передплатити журнал

Вибір редакції

Компанії/Ринки

Вчора, 09:15

thumb img
До 2021 року ми хочемо вивести компанію на оборот в мільярд доларів. Інтерв'ю з СЕО GlobalLogic
Фінанси

21 травня, 18:35

thumb img
Коломойський остаточно програв суди Нацбанку по заставному майну на 2,6 млрд грн
Рітейл/Нерухомість

Сьогодні, 09:10

thumb img
Зміна стратегії. Мережа Фуршет закриє кожен п’ятий магазин

Стань автором

Якщо Ви хочете публікувати свої колонки на НВ Бізнес, напишіть листа на адресу:

kolonka@nv.ua