Банк Порошенка подав до суду на НБУ

28 березня 2018, 08:17

16 березня Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження за позовом Міжнародного інвестиційного банку (МІБ) до Нацбанку України про визнання протиправними та скасування рішень від 12 лютого 2018 року №23 Про накладення штрафу на ПАТ Міжнародний інвестиційний банк і №24 Застереження.

Про це свідчить відповідна постанова суду, яку оприлюднено 26 березня, передає Finbalance.


Згідно з даними Нацбанку на 1 січня 2018 року, основним акціонером МІБ виступав президент України Петро Порошенко, який сумарно володіє 60% акцій фінустанови.

Відео дня

Міноритарними співвласниками виступають бізнес-партнери Порошенка - перший заступник голови фракції партії Блок Петра Порошенка Ігор Кононенко (14,9%), перший заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олег Гладковський і глава Дніпропетровського дослідного заводу Енергоавтоматика, голова наглядової ради компанії Іста-Центр Олег Зимін (обидва - по 9,9%).


При цьому, на якій саме підставі Національний банк України (НБУ) оштрафував МІБ, в судових матеріалах не уточнюється.

Свої позовні вимоги МІБ обґрунтовує тим, що оспорювані рішення прийняті НБУ "з порушенням принципів верховенства права, законності, обґрунтованості та розсудливості".

При цьому суд зобов'язав НБУ надати письмові пояснення за позовом (відгук) і докази в їх підтвердження, зокрема, копії документів, на підставі яких прийнято оспорювані рішення.

Раніше НБУ виключив Міжнародний інвестиційний банк з переліку фінустанов, яким потрібно пройти стрес-тест. У Нацбанку наполягали, що відповідне рішення було обґрунтованим.


Міжнародний інвестиційний банк заснований у 2008 році. Згідно з даними Нацбанку України, на 1 січня 2018 року по розміру загальних активів (9,4 млрд грн) банк займав 24-е місце серед 84 діючих банків.

Показати ще новини
Радіо НВ
X