Бахматюк звинуватив Гонтареву у доведенні ВіЕйБі Банку до банкрутства

13 лютого 2018, 16:23

ВіЕйБі Банк (VAB Банк) був першим серед системних банків, який "поклали", хоча акціонер вкладав гроші у капітал і готовий був вкласти ще.

Про це розповів екс-власник банків ВіЕйБі (VAB) і Фінансова ініціатива Олег Бахматюк в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

Він стверджує, що робив все, щоб врятувати банк, але, на його думку, у Національного банку України (НБУ) була інша мета.

Відео дня

"Це все було у кабінеті глави Адміністрації президента. Я привіз гроші, і коли Гонтарева (Валерія, глава НБУ - ред.) Зрозуміла, що ми реально виводимо банк з-під удару, вона, як чорт із табакерки, показала лист (першого заступника директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду Девіда) Ліптона і довела ситуацію до абсурду. Потрібно було взяти $200 млн", - сказав він.

Крім того, він зазначив, що вже багато майна банку забрано Фондом гарантування вкладів і Нацбанком, при цьому воно знецінюється.

Нагадаємо, що 20 березня 2015 року НБУ вирішив відкликати банківську ліцензію та ліквідувати ВіЕйБі Банк, власником якого був Бахматюк, а у червні 2015 року визнав неплатоспроможним банк Фінансова ініціатива. Потім Нацбанк подав на Бахматюка до суду п'ять позовів про стягнення заборгованості по персональному договору поруки за зобов'язаннями цих кредитних установ, сумарно заборгували НБУ з рефінансування 10,9 млрд грн.

У свою чергу, Бахматюк поклав відповідальність за погіршення ситуації у банках на НБУ. У жовтні 2016 року його підтвердив готовність до компромісу з Нацбанком з питання поручительств і запропонував мирову угоду з розстрочкою на сім років з можливістю збільшити заставу перед НБУ.

Нагадаємо, у січні 2017 року найбільший український агрохолдинг Ukrlandfarming PLC Олега Бахматюка просив президента Петра Порошенка і прем'єр-міністра Володимира Гройсмана втрутитися у його конфлікт з Національним банком України.

Крім того, у січні Бахматюк повідомляв, що заборгованість VAB Банку і Фінансової ініціативи не перевищує 20 млрд грн.

Показати ще новини
Радіо NV
X