Бахматюк розповів, як буде віддавати борги при новому главі НБУ

16 березня 2018, 10:55
769
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Бахматюк розповів, як буде віддавати борги при новому главі НБУ - фото

Бахматюк вважає, що рішення Верховної Ради знімає невизначеність з керівництвом центробанку, яка існувала понад 10 місяців

Екс-власник банків ВіЕйБі і Фінансова ініціатива Олег Бахматюк сподівається на конструктивне вирішення питання з боргами з новим головою Національного банку України (НБУ) Яковом Смолієм, пише Інтерфакс-Україна.

"Ми публічно зверталися до НБУ в останні два роки, але при Валерії Гонтаревій (тепер екс-глава НБУ) це було безрезультатно. Будемо йти до нового глави. Сподіваємося, що знайдемо спільну точку зору, щоб повернути державі всі гроші, а бізнесу дати можливість зайнятися справою, а не бігати по силовим структурам", - розповів він.

Бахматюк підкреслив, що готовий повністю погасити борг протягом приблизно 10 років. Бізнесмен додав, що домовленості з Нацбанком про поетапне погашення всіх боргів дозволять зберегти працездатність агрохолдингів, що генерують близько $1 млрд обороту і більше 2 млрд грн податків.

Відзначимо, що в свою чергу виступаючи в парламенті зі звітом, екс-глава НБУ Валерія Гонтарєва знову віднесла Бахматюка до числа екс-власників банків - найбільших боржників перед Нацбанком за кредитами рефінансування.

За її словами, сума боргу ВіЕйБі і Фінансова ініціатива перед НБУ становить 10,2 млрд, і за цим показником Бахматюк є лідером.

"Гонтарева не змінює свою риторику. Але те, що вона знизила приписувану мені суму боргу з 38 млрд грн до 10 млрд грн, - вже добре", - відповів на це Бахматюк.

Крім того, він додав, що рішення Верховної Ради є позитивним для країни, так як знімає невизначеність з керівництвом центробанку, яка існувала понад 10 місяців.

Нагадаємо, що 20 березня 2015 року НБУ вирішив відкликати банківську ліцензію та ліквідувати ВіЕйБі Банк, власником якого був Бахматюк, а в червні 2015 року визнав неплатоспроможним також належить йому банк Фінансова ініціатива. Потім Нацбанк подав на Бахматюка до суду п'ять позовів про стягнення заборгованості по персональному договору поруки за зобов'язаннями цих кредитних установ, сумарно заборгували НБУ з рефінансування 10,9 млрд грн.

У свою чергу, Бахматюк поклав відповідальність за погіршення ситуації в банках на НБУ. У жовтні 2016 року його підтвердив готовність до компромісу з Нацбанком з питання поручительств і запропонував мирову угоду з розстрочкою на сім років з можливістю збільшити заставу перед НБУ.

Нагадаємо, у січні 2017 року найбільший український агрохолдинг Ukrlandfarming PLC Олега Бахматюка просив президента Петра Порошенка і прем'єр-міністра Володимира Гройсмана втрутитися в його конфлікт з НБУ.

Крім того, в січні Бахматюк повідомляв, що заборгованість VAB Банку і Фінансової ініціативи не перевищує 20 млрд грн.

13 лютого 2018 року, бізнесмен заявив про відмову НБУ вести переговори про погашення боргів його банками.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

ТОП 3

Фінанси

21 березня, 18:34

thumb img
Рева про субсидії: Я би не радив чекати, що держава буде сплачувати "платіжки" на 500 кубометрів газу
18257
Фінанси

21 березня, 13:45

thumb img
Не тільки Коболєв. ЗМІ назвали найбільш високооплачуваних топ-менеджерів держкомпаній
6841
Фінанси

Вчора, 15:48

thumb img
Коломойський розповів про свої плани щодо ПриватБанку після виборів
2957

Головне

Футбол

Вчора, 17:47

thumb img
Наставник Шахтаря відреагував на чутки про можливий від'їзд
Події

Вчора, 14:40

thumb img
Кафкіанський процес. За що і як Росія засудила українського студента Павла Гриба
Політика

Сьогодні, 02:50

thumb img
Порошенко заявив, що визнає будь-які результати виборів