Золото на папері: що відомо про фінансову піраміду B2B Jewelry
СБУ заблокувала фінансову піраміду зі 600 тисячами учасників. Організатори піраміди освоїли $250 млн. Це може бути одна з найбільших фінансових пірамід в Україні з часів Кінгс Кепітал і МММ.
Як уточнили в СБУ, з початку 2019 року організатори піраміди придбали за незаконно отримані кошти один з островів Дніпровського каскаду з розташованими на ньому об'єктами нерухомості, 18 елітних позашляховиків, вартістю понад $100 тис. кожен, коштовності та інше майно.
«Співробітники СБ України задокументували, що до організації фінансової угоди причетні більше ніж 20 осіб, задіяно понад 100 підконтрольних юридичних осіб», — йдеться в повідомленні спецслужби.
Засновникам піраміди закидають вчинення кримінальних злочинів за ч. 3 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб), ч. 2 ст. 222 (шахрайство з фінансовими ресурсами) та ч. 3 ст. 209 (відмивання доходів) Кримінального кодексу України.
«27 серпня в межах кримінального провадження правоохоронці провели 48 обшуків у Київській і Вінницькій областях та в Одесі. Судом накладено арешт на майнові активи зловмисників: банківські рахунки, рухоме і нерухоме майно, зокрема оформлення на підконтрольні юридичні особи», — повідомляють в силовій структурі.
В СБУ не згадали конкретні імена і прізвища організаторів піраміди, як і її назву. Однак, на одному з фото слідчих дій, опублікованих СБУ, видно «сертифікати» відомої мережі B2B Jewerly, які видавалися її учасникам.


НВ Бізнес зібрав факти: що відомо про піраміду B2B Jewerly, хто за нею стоїть і як працює ця схема вилучення грошей населення.