Аукціонний дім Christie’s вперше прийме оплату в криптовалюті. Ні, не в біткоїнах

18 лютого 2021, 18:51

Аукціонний дім Christie’s вперше продасть предмет мистецтва за криптовалюту. Купити цифровий колаж Everydays — The First 5 000 Days можна буде за Ethereum, а ось комісію вже доведеться заплатити в доларах. Так дім намагається розширити аудиторію.

Аукціонний будинок Christie's вперше дозволить розплатитися за предмет мистецтва криптовалютою, пише Bloomberg.

Йдеться про роботу Everydays - The First 5 000 Days художника Майка Винкельмана, відомого під псевдонімом Beeple. Цифровий колаж можна буде оплатити криптовалютою Ethereum, однак комісію Christie's доведеться заплатити в більш традиційній валюті - доларах.

Відео дня

«Ми знаходимося на тій стадії, де криптовалюта може стати більш усталеним і поширеним способом ведення бізнесу. Цей аукціон, я думаю, - ідеальний спосіб спробувати це », - зазначив представник аукціонного будинку Ноа Девіс.

Також він додав, що готовність Christie's дозволити оплату криптовалютою скоріше говорить про спробу аукціонного дому завоювати нову аудиторію, ніж про зміни на традиційному ринку мистецтва.

За словами Девіса, на Instagram художника Beeple підписано 1,8 млн осіб, для яких доступна ставка від $100 до кількох тисяч.

"Ми хочемо, щоб люди бачили, що аукціони - це не щось недоступне. Я думаю про Reddit, GameStop і низький поріг входу на такі платформи, як Robinhood. Цей твір мистецтва - ідеальний шлях у всесвіт Christie's», - підкреслив представник Christie's.

Він додав, що аукціонний дім хоче використовувати криптовалюту, «коли це має сенс». Однак, це не означає, що такий спосіб оплати буде доступний на кожному аукціоні.

Сам художник Beeple написав в своєму Instagram, що цей аукціон стане першим в історії, коли великий будинок виставить на торги повністю цифровий предмет мистецтва без будь-якої фізичної складової.

Робота Everydays - The First 5 000 Days, яку аукціонний будинок виставляє на продаж за криптовалюту, являє собою цифровий колаж з окремих творів. Ці твори художник Beeple (Майк Вінкельман) створював протягом 13 років - з 2007-го по 2021-рік. Як наголошується на сайті аукціонного дому - всього в колаж входить 5000 робіт.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X